Blog e-korepetycje.net: Artykuły
Znajomość języka a komfort podróżowania
Coraz większa liczba Polaków deklaruje, że była już za granicą. Większość z tych wyjazdów, to wyjazdy turystyczne. Czy podróżując do obcego kraju musimy znać dany język obcy? A może wystarczy tylko angielski?
Rozmówki niemieckie w podróży
Dzisiaj prezentujemy kolejny artykuł z cyklu rozmówki w podróży. Tym razem są to niemieckie zwroty. Mamy nadzieję, że się Wam przydadzą.
Ciekawe miejsca do podróżowania - najlepsze kierunki pod względem obcowania z kulturą i językiem cz.1
Najczęściej urlop kojarzy nam się z latem, wakacjami i ciepłymi krajami. Większość osób decyduje się na podróżowanie wraz z biurem podróży, gdzie wszystko jest zaplanowane od A do Z. Wśród dostępnych ofert turystycznych niezmiennie królują znane kurorty, w których już mało pozostało z kultury danego kraju, a większość nastawiona jest na turystę i komercję. Takie sposób podróżowania jest wygodny, ale nie zawsze satysfakcjonujący.
Podróże kształcą
Podejmuję kształcące podróże już od 10 lat. Bazuję na ustalonych osobistych preferencjach. Dzisiaj chcę się z Wami podzielić kilkoma z nich. Możecie wyciągnąć z nich wskazówki i wykorzystać w swoim życiu.
Rozmówki angielskie w podróży - co się przyda na lotnisku, dworcu, w hotelu, w sklepie, przy zgubieniu, u lekarza
Wakacje to czasu wypoczynku i relaksu. To również okazja, żeby wyruszyć w podróż za granicę. W dużej liczbie krajów, na lotnisku, u lekarza czy w restauracji, bez problemu porozumiemy się w języku angielskim. Przedstawiamy kilka najważniejszych zwrotów i słówek, które ułatwią Wam zarezerwowanie hotelu, odprawę na lotnisku, zrobienie zakupów, czy zwrócenie się o pomoc w nagłych przypadkach.
Kłopotliwe pytania uczniów - jak z nich wybrnąć?
Pożądane cechy każdego ucznia to ciekawość, dociekliwość, głód wiedzy, chęć zdobywania nowych informacji, doświadczania różnych emocji i stanów. Nie można jednak mylić tych atrybutów z namolnością, wścibstwem i napastliwością. Korepetytor ma prawo do prywatności i nie musi odpowiadać na wszystkie pytania swoich klientów. Jak się zachować w sytuacji, gdy uczeń ciągnie nauczyciela za język i prowokuje krępujące sytuacje?
Typy uczniów na wesoło
Szkoła to miejsce występowania dwóch głównych gatunków: ucznia i nauczyciela.Koniec roku już jutro, toteż dzisiaj mały przegląd rodzajów uczniów, których można spotkać na terytorium szkoły. Na luzie, bez spiny, na wesoło :)
Zarządzanie czasem w pracy korepetytora
Zarządzanie czasem, a dokładniej zarządzanie sobą i swoimi zadaniami w czasie jest odwiecznym problemem wielu korepetytorów. Niestety nikt nie ma możliwości zwiększenia liczby godzin jednej doby, a natłok obowiązków z różnych kategorii jest tak wielki, że ciężko poradzić sobie z wykonaniem ich wszystkich, kiedy ma się na głowie zarówno pracę na etacie, popołudniowe zajęcia oraz obowiązki domowe i rodzinne. Jak do tego podejść? Jak ułatwić sobie pracę i osiąganie celów? Czy możemy to zrobić? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule oraz w e-booku „Zawód: Korepetytor”, do pobrania którego zachęcamy, gdyż jest dostępny za darmo.
10 najlepszych memów o korepetytorach/nauczycielach
Koniec roku zbliżamy się wielkimi krokami. Dzisiaj coś na rozweselenie ;)
Dlaczego na korepetycjach lepiej przyswaja się wiedzę?
Korepetycje to trend, który trwa już od dłuższego czasu. Nic nie wskazuje na to, by nagle prywatni nauczyciele stracili dobrą passę. Zawsze znajdą się uczniowie, którzy będą potrzebowali ich pomocy. Wiele osób twierdzi, że na korepetycjach lepiej i szybciej zdobywa się wiedzę. Jakie są powodu takiego toku myślenia?
16 zabawnych historii korepetytorów cz.2
Oto kolejne 8 historie od korepetytorów, które byli przesłane do redakcji serwisu dla uczestnictwa w konkursie z okazji Dnia Korepetytora, który odbył się 25 maja. Zapraszamy do lektury!
Ustalanie ceny za korepetycje
Ustalenie właściwej ceny za produkt czy usługę, aby maksymalizować swoje zyski przy jednoczesnych zachowaniu odpowiedniej jakości, jest niezwykle trudnym zadaniem. Pokażemy jednak, że choć z reguły cena za korepetycje ustalana jest na tzw. oko, to wykorzystujesz wiele technik i wyliczeń, oczywiście w uproszczeniu, z których korzystają nawet największe firmy tego świata. Nie wierzysz? To spójrz…
16 zabawnych historii korepetytorów cz.1
Po raz pierwszy serwis ogłoszeń e-korepetycje.net przeprowadził konkurs z okazji Dnia Korepetytora, który odbył się 25 maja. Oto pierwsze 8 historii przesłanych przez korepetytorów z całej Polski.
Techniki szybkiego czytania
Sztuka szybkiego czytania przydaje się w życiu codziennym, gdy natłok informacji z różnych źródeł jest przytłaczający, a same szybko się dezaktualizują. Szybkie czytanie ze zrozumieniem to również dobry sposób na szkolne lektury, naukę zadanego w szkole czy na studiach materiału. Czym jest szybkie czytanie?
Zabójcy motywacji. Jak nie motywować siebie i innych?
„Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce” Zazwyczaj jak się słyszy te słowa, to od razu przychodzą na myśl mobilizujące hasła, które zachęcają do działania. Niektórzy nie mają świadomości, że niejednokrotnie swoim zachowaniem osłabiają swoją wolę i chęć odrzucenia stagnacji. Co jest zabójcą motywacji?
Jak robić notatki? Sprawdzone sposoby, aby robić to dobrze
Krótko, zwięźle i na temat to cechy każdej notatki. Można odnosić się w niej do tego, co wydarzyło się w przeszłości, co aktualnie trwa albo, co ma się zdarzyć za jakiś czas. Napisanie takiego skrótowego i rzeczowego tekstu o charakterze informacyjnym, to na pozór nietrudne zadanie. Należy tutaj zadbać o logikę i spójność, a to nie zawsze przychodzi bez przeszkód.