Blog e-korepetycje.net: Artykuły z serii zawód korepetytor
Korepetycje a działalność gospodarcza cz. II
W poniższym artykule nadal będziemy kontynuowali tematykę udzielania korepetycji w kontekście obowiązków związanych z działalnością gospodarczą. Jednakże w poniższym tekście odniesiemy się do treści ustawy Prawo przedsiębiorców i na tej podstawie odpowiemy sobie na dwa kluczowe pytania. Czy udzielając korepetycji trzeba rejestrować firmę oraz czy korepetycje mogą być prowadzone jako działalność nierejestrowana?
Korepetycje a działalność gospodarcza
Udzielanie odpłatnych korepetycji jest zjawiskiem bardzo powszechnym, gdyż zajmują się tym zarówno studenci, osoby po studiach, nauczyciele czy też pracownicy akademiccy. Często osoby te mają problem z ustaleniem czy udzielanie korepetycji powoduje konieczność zapłaty podatku, a jeżeli tak to w jaki sposób należy go rozliczyć. Na wszystkie powstałe wątpliwości postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.
Nowy rok szkolny - nowe możliwości!
Czas wakacji dobiega końca i wszyscy jesteśmy już głową w nowym roku szkolnym, przygotowując się do tego, co przed nami.
Jak zadbać o wellbeing w pracy nauczyciela?
Praca nauczyciela to czasem niełatwy kawałek chleba. Choć często podnosi się argument o długich wakacjach, wolnych feriach i 18 godzinach spędzonych przy tablicy, to każdy, kto faktycznie pracuje w zawodzie wie, że to tylko część prawdy. Zwłaszcza że większość nauczycieli pracuje dodatkowo, udzielając korepetycji.
Jak zostać korepetytorem?
Korepetycje stały się w ostatnich latach popularnym sposobem na poprawienie swojej wiedzy i umiejętności w danej dziedzinie. Przeglądając oferty, można znaleźć wiele różnorodnych ogłoszeń, ponieważ coraz więcej osób zajmuje się taką formą nauczania.
Raport z cen korepetycji 2021
Kolejny już raz podejmujemy się analizy cen korepetycji. Raport cen korepetycji 2020/2021 jest bardziej obszerny. W tym roku podzielony został na ceny zajęć stacjonarnych i online. Czy ceny zajęć wirtualnych różnią się od tych tradycyjnych?
Asertywne techniki rozmów z rodzicami - niezbędnik nauczyciela języka angielskiego
W pracy lektora języka angielskiego oprócz świetnego przygotowania do zajęć oraz umiejętności współpracy z uczniami, ważne jest również budowanie harmonijnych relacji na linii nauczyciel - rodzice. Sytuacje w szkole bywają różne, a spojrzenie na tę samą sytuację okiem rodzica i nauczyciela nie zawsze jest zgodne. Warto wtedy postawić na rozmowę - taką, której celem będzie porozumienie. Nie zawsze jest to łatwe - w grę wchodzą emocje obu stron oraz nie zawsze trafnie sformułowane myśli. Na szczęście umiejętności komunikacyjne można rozwijać, do czego gorąco zachęcamy! W tym artykule przedstawimy kilka technik, które przydadzą się szczególnie w sytuacjach kryzysowych.
Pomagam, nie szkodzę! STOP ściąganiu
Korepetycje i korepetytor są po to, aby pomóc uczniowi opanować materiał, rozszerzyć już posiadaną wiedzę, pomóc w nauce. Korepetytor inspiruje, daje wskazówki, nigdy zaś nie pomaga ściągać czy oszukiwać.
Czy korepetytor stanowi część życia szkolnego ucznia?
Szacuje się, że ok. 40% polskich uczniów korzysta z zajęć dodatkowych. Czy korepetytor stanowi część życia szkolnego ucznia?
Jak wykorzystać język angielski w pracy? [Artykuł sponsorowany]
Czy Twoja praca wymaga znajomości j. angielskiego? Jeśli tak, czy wiesz co będzie w niej niezbędne? W tym artykule poznasz 5 głównych obszarów, które musisz opanować, by pracować w języku angielskim i dowiesz się jak to zrobić.
Raport z cen korepetycji 2020
Kolejny rok przyglądamy się cenom korepetycji. W tym roku ze szczególną uwagą z powodu wyjątkowych warunków, jakie panowały w edukacji w roku szkolnym 2019/2020. Czy zatem w związku ze zmianą sposobu nauczania, wyeliminowaniem czasu i kosztów dojazdu do ucznia, druku materiałów, stawki za zajęcia uległy również zmianom?
Kursy dla uczniów – (nie tylko) wakacyjna oferta
Obawiasz się, że możesz mieć problem z utrzymaniem odpowiedniej liczby uczniów i „przetrwaniem” do nowego roku szkolnego? A co, gdybyś mógł utrzymać klientów, oferując im nową opcję? Chodzi o kursy dla uczniów zamiast standardowych lekcji. Na czym polega to rozwiązanie, dlaczego i jak je wdrożyć?
Jak utrzymać się na rynku jako korepetytor?
Rynek korepetytorów staje się coraz bardziej konkurencyjny, a z zapotrzebowaniem na lekcje… bywa różnie. Zauważyłeś lekki przestój lub spadek zainteresowania klientów Twoimi usługami? A może nadal jest dobrze, ale chcesz działać w myśl zasady, że „lepiej dmuchać na zimne”? Mamy dla Ciebie garść porad, które możesz wykorzystać, aby ustabilizować swoją pozycję w branży.
Pakiety lekcji – czy, kiedy i dlaczego się to opłaca?
Jeśli należysz do grona regularnych czytelników naszego bloga (do czego zachęcamy!), zapewne udało Ci się zauważyć, że dość często wspominamy o oferowaniu uczniom pakietów lekcji. Dziś to właśnie ten temat bierzemy pod lupę. Dowiedz się, czym dokładniej są pakiety lekcji, w jaki sposób je wprowadzić oraz dlaczego i kiedy się to opłaca.
„Sezon ogórkowy” dla korepetytora? Zobacz, jak sobie poradzić
Ferie zimowe, zbliżająca się Wielkanoc, „nic ciekawego” w szkole… znasz te wymówki uczniów, którzy odwołują kolejne korepetycje z Tobą? Dla wielu osób udzielających lekcji to chleb powszedni. Problem w tym, że często przepadające zajęcia oznaczają dla korepetytora zmniejszenie przychodu. Jak sobie z tym radzić? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zminimalizować straty.
Udzielanie lekcji – samodzielnie czy przez pośrednika?
Popyt na korepetycje rośnie z roku na rok, a do uczniów – jako klienci – dołączają również osoby dorosłe, stawiające na samorozwój. Mimo to, rynek prywatnych lekcji jest dość wymagający. Dlatego wiele osób – zwłaszcza uczących języków obcych – zastanawia się, co jest lepszym rozwiązaniem: działalność na własną rękę czy korzystanie z usług pośrednika? Dziś przyjrzymy się bliżej „za” i „przeciw” obu rozwiązań.
Chcesz udzielać korepetycji, ale nie masz jeszcze 18 lat? Zobacz, jak
Udzielanie korepetycji to dobry sposób na dorobienie sobie. W ten sposób pracują zarówno doświadczeni nauczyciele, jak i młode osoby, które chcą się podzielić swoją wiedzą lub umiejętnościami z innymi. Uczyć mogą także osoby, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. Zastanawiasz się, jak wyglądają zasady prowadzenia lekcji przez osoby niepełnoletnie? Wyjaśniamy.