Blog e-korepetycje.net: Artykuły z serii organizacja pracy korepetytora

Jak wyróżnić się na tle konkurencji? - sprawdzone sposoby dla każdego korepetytora

W dzisiejszym świecie korepetycje i zajęcia dodatkowe stały się powszechną praktyką. Bardzo dużo materiału wpisanego w program nauczania, braki i niedociągnięcia z lat poprzednich czy chęć pogłębienia wiedzy sprawiają, że wiele osób korzysta z korepetycji, wybierając pośród bogatej i różnorodnej oferty dostępnych zajęć. Jak wyróżnić się na tle konkurencji by oferowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Asertywne techniki rozmów z rodzicami - niezbędnik nauczyciela języka angielskiego

W pracy lektora języka angielskiego oprócz świetnego przygotowania do zajęć oraz umiejętności współpracy z uczniami, ważne jest również budowanie harmonijnych relacji na linii nauczyciel - rodzice. Sytuacje w szkole bywają różne, a spojrzenie na tę samą sytuację okiem rodzica i nauczyciela nie zawsze jest zgodne. Warto wtedy postawić na rozmowę - taką, której celem będzie porozumienie. Nie zawsze jest to łatwe - w grę wchodzą emocje obu stron oraz nie zawsze trafnie sformułowane myśli. Na szczęście umiejętności komunikacyjne można rozwijać, do czego gorąco zachęcamy! W tym artykule przedstawimy kilka technik, które przydadzą się szczególnie w sytuacjach kryzysowych.

Jak wykorzystać język angielski w pracy? [Artykuł sponsorowany]

Czy Twoja praca wymaga znajomości j. angielskiego? Jeśli tak, czy wiesz co będzie w niej niezbędne? W tym artykule poznasz 5 głównych obszarów, które musisz opanować, by pracować w języku angielskim i dowiesz się jak to zrobić.

Jak prowadzić korepetycje online?

W dobie powszechnego dostępu do internetu, korepetycje online stają się coraz popularniejszą formą nauki. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie do nauki języków obcych.

Kiedy warto zachęcić ucznia do zwiększenia liczby godzin korepetycji?

Jako korepetytor doskonale wiesz, jak ważna jest regularna współpraca z uczniem. Kiedy pojawiają się dłuższe przerwy między kolejnymi lekcjami, z łatwością da się zauważyć „dziury w pamięci” podopiecznego, a powrót do normalnego rytmu pracy może zająć sporo czasu. To jednak nie jedyny problem. Kolejnym jest zbyt mała liczba zajęć – niedostosowana do realnych potrzeb ucznia. Kiedy warto zaproponować mu dodatkowe godziny i jak go do tego przekonać? Podpowiadamy.

Lekcje w trakcie ferii – jak je urozmaicić?

Tegoroczne ferie świąteczne i zimowe zapowiadają się całkiem obiecująco, jeśli myślisz o tym, aby złapać chwilę oddechu od udzielania lekcji. Co jednak, jeśli wolałbyś jednak popracować trochę na przełomie najbliższych miesięcy, żeby nie stracić finansowej płynności i kontaktu z uczniami? W takiej sytuacji musisz… przekonać ich, żeby w tym wyjątkowym okresie nie rezygnowali z lekcji. Jak to zrobić? Oto kilka sposobów, które mogą zadziałać!

Korepetycje w okresie świątecznym

Jeszcze niedawno były wakacje, a ani się obejrzeliśmy, nastał grudzień. Czujesz już świąteczną atmosferę i nie możesz się doczekać choinki, prezentów, kolacji wigilijnej i rodzinnych spotkań? Nie chcemy studzić Twoich emocji, ale… czas spojrzeć na okres świąteczny z nieco bardziej pragmatycznej perspektywy. Już teraz zastanów się, czy będziesz pracować w tym czasie, a jeśli tak – to jak. Mamy kilka sugestii.

Jak łączyć pracę korepetytora z inną?

Myślisz o tym, aby udzielać korepetycji? Pamiętaj, że to zajęcie, które możesz z łatwością połączyć z wykonywaniem innej pracy zawodowej. Wszystko dlatego, że uczenie innych daje Ci sporą elastyczność – to Ty decydujesz, kiedy i jak często udzielasz lekcji. Pytanie jednak: jak w praktyce połączyć dwie działalności zarobkowe, aby… nie zwariować? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Organizacja pracy dla udzielających korepetycji z zajęć praktycznych

Choć korepetycje kojarzą się z lekcjami typowo szkolnych przedmiotów, dziś coraz większą popularnością cieszą się zajęcia nastawione na praktykę. Joga, gra w szachy, gotowanie, robótki ręczne, gra na instrumentach, wykonywanie makijażu… możliwości są nieskończone. Być może jesteś ekspertem w jednej z takich dziedzin i zastanawiasz się, jak zorganizować swoją pracę z uczniami? Oto kilka wskazówek, które Ci to ułatwią.

Aplikacje do zarządzania czasem przydatne korepetytorom

Masz wrażenie, że nieustannie jesteś w pracy i brakuje Ci chwili na „złapanie oddechu”? Trudno jest Ci stworzyć rozsądny harmonogram – tak, aby pogodzić ze sobą wszystkie zadania, które musisz wykonać? Być może Twoim problemem jest nieumiejętne zarządzanie sobą w czasie

6 wskazówek, jak zaplanować pracę z uczniem

Jesteś dobrym korepetytorem. Skutecznie wypromowałeś swoją działalność, a uczniów stale przybywa. Ale uwaga! Gdy ich liczba drastycznie wzrośnie, możesz zacząć doświadczać problemów z organizacją lekcji. Zaczynają Ci się mylić twarze uczniów i nie pamiętasz już, z którym omawiasz jaką partię materiału? Zobacz, jak tego uniknąć.

Jak założyć szkołę językową krok po kroku?

Znajomość języków obcych stała się obecnie nie tyle dodatkową kwalifikacją, która podnosi wartość kandydata na rynku pracy, a niemal obowiązkiem. To oczywiście nie jedyny powód, dla którego uczą się ich i dzieci, i dorośli. Podróże, możliwość poznawania świata, hobby… można długo wymieniać. Pewne jest jedno: mimo że rynek nauki języków obcych jest nasycony, nadal – przy dobrym pomyśle na biznes – możesz znaleźć na nim swoją niszę. Jak to zrobić? Oto, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz założyć szkołę językową.

Jak uczyć skutecznie i nie zwariować?

Jesteś korepetytorem. Uczysz na tyle skutecznie, że uczniów przybywa z miesiąca na miesiąc. Praca przynosi Ci coraz większe zyski. Zauważasz, że pochłania Cię coraz bardziej i… zaczyna nużyć? To może oznaczać, że robisz coś nie tak. Bierzesz na siebie za dużo lekcji? A może po prostu źle układasz grafik? Zobacz, jak zorganizować swoją pracę, by nie zwariować.

15 rzeczy, których unika dobry korepetytor

Zawód korepetytora wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Od jakości Twojej pracy w dużym stopniu zależy to, jak uczniowie przyswoją potrzebne im informacje – bez względu na przedmiot, z którego udzielasz lekcji. Jakich błędów unikać? Poznaj te najbardziej typowe.

Jak zorganizować miejsce korepetycji w domu?

Korepetytorzy głównie prowadzą zajęcia w domu ucznia lub przyjmują ucznia u siebie. Jak zorganizować miejsce do prowadzenia zajęć u siebie w domu?

Co przykuje uwagę ucznia w Twoim ogłoszeniu?

Jak zyskać przewagę nad pozostałymi i sprawić, by uczeń wyświetlił właśnie Twoje ogłoszenie i z Tobą skontaktował się w sprawie korepetycji? Oto kilka trików.

5 aplikacji przydatnych w pracy korepetytora

Bez telefonu jak bez ręki w dzisiejszych czasach. Aplikacje na telefon, które mogą przydać się korepetytorom.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024