Blog e-korepetycje.net: Artykuły z serii praca z uczniem

Interaktywne tablice do zdalnego nauczania – zastosowanie i przykłady

Tablice wirtualne to nowoczesne narzędzia, które całkowicie zmieniają sposób, w jaki współpracujemy i uczymy się. Dzięki technologii chmurowej i zaawansowanym funkcjom interaktywnym tablice stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza podczas korepetycji.  

Jak napisać opowiadanie?

Opowiadanie to gatunek literacki i forma wypowiedzi narracyjnej. Krótki, pisany prozą utwór o nieskomplikowanej, luźnej kompozycji, zawierający dialogi oraz elementy innych form wypowiedzi, np. opisy, charakterystyki, a nawet opowiadania. Choć fabuła krąży najczęściej wokół jednego wątku, a w całej wypowiedzi bierze udział niewielu bohaterów, w toku wydarzeń powinno przybierać formę narastającą.

Jak naprawdę pozbyć się strachu przed mówieniem w języku obcym?

Strach przed rozmową w języku obcym towarzyszy bardzo wielu osobom. Pomimo wielu lat nauki i przeróżnych kursów wciąż nie czujemy się pewni w kontaktach z obcokrajowcami. Jeśli też odczuwasz zdenerwowanie, a w Twojej głowie pojawia się nagła pustka, zobacz co możesz zrobić, aby pozbyć się strachu przed mówieniem w języku obcym. 

Nie bój się czerwieni - paleta technik w komunikacji z rodzicami

Ile rozmów z rodzicami „masz na swoim koncie”? Chyba niewielu z nas jest w stanie podać konkretną liczbę. Dziesiątki, setki, może nawet tysiące… – rozmawiamy wtedy, kiedy jest potrzeba, prawda? A może jednak nie?

Tłumacz czy Translator Google - co wybrać?

Nowoczesne technologie bez wątpienia sprawdzają się w codziennych okolicznościach. Wyobraźmy sobie taką sytuację: masz tekst do przetłumaczenia i pierwszy pomysł, jaki przychodzi Ci do głowy, to użycie translatora dostępnego w Internecie. Nic dziwnego - w końcu translatory online to tanie i funkcjonalne narzędzia dostępne na rynku. Wystarczy mieć dostęp do Internetu i voilà - tłumaczenie gotowe! Dzięki temu, dość często zdarza się, że zamiast szukać profesjonalnego tłumacza, wolimy skorzystać z łatwo dostępnych i darmowych narzędzi. Jednym z najpopularniejszych przyrządów tłumaczeniowych jest translator Google.

Jak się uczyć efektywnie - 10 praktycznych porad

Piętrzące się podręczniki, notatki, kserówki i zeszyty. Wszystko do przeczytania i nauczenia się „na jutro”. Jak uczyć się, aby nauka była efektywna?

Asertywne techniki rozmów z rodzicami - niezbędnik nauczyciela języka angielskiego

W pracy lektora języka angielskiego oprócz świetnego przygotowania do zajęć oraz umiejętności współpracy z uczniami, ważne jest również budowanie harmonijnych relacji na linii nauczyciel - rodzice. Sytuacje w szkole bywają różne, a spojrzenie na tę samą sytuację okiem rodzica i nauczyciela nie zawsze jest zgodne. Warto wtedy postawić na rozmowę - taką, której celem będzie porozumienie. Nie zawsze jest to łatwe - w grę wchodzą emocje obu stron oraz nie zawsze trafnie sformułowane myśli. Na szczęście umiejętności komunikacyjne można rozwijać, do czego gorąco zachęcamy! W tym artykule przedstawimy kilka technik, które przydadzą się szczególnie w sytuacjach kryzysowych.

Praktyka i doświadczenie jako elementy nauki

Jeśli nie wiemy, jak zastosować to, co wiemy, to ta wiedza jest absolutnie bezużyteczna.

Dlaczego uczniowie ściągają?

Temat oszukiwania przez uczniów czy studentów był i nadal jest wielokrotnie poruszany. Zdaniem niektórych, zdalna edukacja ujawniła skalę tego problemu.

Polskie uczelnie w czasie pandemii – streszczenie raportu

Autorką raportu „Polskie uczelnie w czasie pandemii” jest dr Marta Klimowicz. W niniejszym streszczeniu przytoczone zostały najważniejsze kwestie zawarte w raporcie.

Jak przygotować się do matury z matematyki, gdy mamy spore zaległości?

Wielu uczniów ma mniejsze lub większe problemy z nauką matematyki, zwłaszcza na poziomie podstawowym. Dla tych osób trudne jest przygotowanie się do sprawdzianu z pojedynczego tematu, a co dopiero do matury, która obejmuje swoim zakresem kilka lat edukacji. Jest wiele przyczyn tego stanu, ale główną z nich są zaległości, które na pewnym etapie zaczęły się piętrzyć, uniemożliwiając skuteczną naukę nowych zagadnień. Zastanówmy się więc, jak w kilka miesięcy (lub tygodni) nadrobić zaległości z matematyki.

Czego możesz nauczyć się z gier komputerowych?

Gry komputerowe - czy faktycznie są takie złe? W najnowszych pracach z dziedziny psychologii i pedagogiki podkreśla się fakt, że korzystanie z gier z umiarem pozwala na szybki rozwój wielu umiejętności.

Mapa myśli – co to jest i jak ją przygotować?

Mapa myśli pomaga aktywizować obie półkule mózgowe i wyzwolić większy potencjał intelektualny. Stymuluje kreatywność, ułatwia szybkie kojarzenie i powiązywanie faktów oraz ich zapamiętywanie. Ta metoda graficzna świetnie sprawdzi się podczas tworzenia notatek, utrwalania materiału, przygotowywania się do ważnego sprawdzianu czy egzaminu. Poznaj zalety mapy myśli i dowiedz się, jak może ułatwić naukę Twojemu dziecku.

„Wabbit uratował nam życie” – mówią nauczyciele, którzy musieli przejść na pracę zdalną [Artykuł sponsorowany]

Po zamknięciu szkół od razu szukaliśmy kontaktu z uczniami. Próbowaliśmy różnych rzeczy, ale coś się zacinało, nie można było przesłać załączników i wtedy zarówno w szkole, jak i w prywatnej firmie zaczęliśmy używać Wabbita – opowiada Magda, która w publicznej szkole uczy angielskiego.

Jak prowadzić korepetycje online?

W dobie powszechnego dostępu do internetu, korepetycje online stają się coraz popularniejszą formą nauki. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie do nauki języków obcych.

Kiedy warto zachęcić ucznia do zwiększenia liczby godzin korepetycji?

Jako korepetytor doskonale wiesz, jak ważna jest regularna współpraca z uczniem. Kiedy pojawiają się dłuższe przerwy między kolejnymi lekcjami, z łatwością da się zauważyć „dziury w pamięci” podopiecznego, a powrót do normalnego rytmu pracy może zająć sporo czasu. To jednak nie jedyny problem. Kolejnym jest zbyt mała liczba zajęć – niedostosowana do realnych potrzeb ucznia. Kiedy warto zaproponować mu dodatkowe godziny i jak go do tego przekonać? Podpowiadamy.

Lekcje grupowe – czy warto i jak je przeprowadzać?

Myślisz o podniesieniu stawek za lekcje, ale Twoi uczniowie nie reagują zbyt entuzjastycznie? A może chętnych na zajęcia z Tobą jest więcej niż doba ma godzin? To tylko kilka powodów, które mogą Cię skłonić do wprowadzenia lekcji grupowych. Kiedy i dlaczego takie rozwiązanie może się opłacać? Kogo łączyć w grupy i jak zorganizować zajęcia? Oto nasze podpowiedzi.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024