Blog e-korepetycje.net: Artykuły
Zabawy ruchowe w domu – co robić w domu z dzieckiem, gdy się nudzi?
„Nuda jest najstraszliwszą plagą naszych czasów”, a najgorsze, gdy w taki stan popadają dzieci. Ich marudzenie przybiera na sile, a nerwy rodziców zostają wystawione na ciężką próbę. Można postawić tamę monotonii oraz bierności i zaproponować dzieciom ciekawe zabawy ruchowe, które nie tylko urozmaicą czas, ale i przyniosą ogromną radość. W co się bawić w domu?
Gry i zabawy na świeżym powietrzu
Ruch dla dziecka jest niezwykle ważny. Oprócz rozwoju koordynacji i sprawności fizycznej, podczas zabaw z rówieśnikami uczy się ono również współpracy w grupie, rywalizacji, radzenia sobie z porażką, poznaje smak wygranej.
Problem z WF
Coraz więcej dzieci i młodzieży nie chce brać udziału w zajęciach wychowania fizycznego. Jaki jest tego powód, dla którego dzieci szerokim łukiem omijają te zajęcia?
Fiszki i tandem, czyli nauka języka obcego z kimś lub samemu.
W dzisiejszym materiale chcemy powiedzieć parę słów na temat coraz popularniejszej metody nauki jaką jest tandem, czyli nauka w parach. W dalszej części dowiecie się, czy można skutecznie uczyć się słówek i zwrotów samemu korzystając z popularnych fiszek.
Gry i zabawy do wykorzystania na lekcjach języka obcego cz.3
Różne formy aktywności, w tym zabawy ruchowe, można z powodzeniem przeprowadzić wśród dorosłych kursantów. Dzisiaj prezentujemy trzecią już część gier i zabaw, które wspomogą naukę języka obcego i nieco rozweselą standardowe lekcje.
Jak utrzymać motywację do nauki języka obcego
Najważniejszą kwestią w wytrwałej nauce języka jest motywacja. Jeśli stracisz motywację, to będzie początek końca nauki. Poniżej kilka sposobów na to, aby nauka trwała cały czas i aby nie stracić motywacji - podpowiada Mateusz Grzywiński - nauczyciel języka angielskiego.
Zanurz się w języku wykorzystując wszystkie zmysły
Metody nauki, niezależnie od tego czy uczymy się języka obcego, czy innego przedmiotu, oparte na aktywizacji wszystkich zmysłów, są jednymi ze skuteczniejszych metod.
Ciekawostki ze świata języków i kultury
Dzisiaj mamy parę ciekawostek dotyczących różnych języków obcych i krajów, z których pochodzą. O niektórych może słyszeliście, część może być dla Was nowa i nieco zaskakująca. Miłej zabawy!
Gry i zabawy do wykorzystania na lekcjach języka obcego cz.2
Dzisiaj mamy dla Was kolejne propozycje gier i zabaw, które sprawią, że nauka języka obcego stanie się przyjemniejsza i może nieco łatwiejsza.
Komunikacyjne metody nauczania języka obcego
W artykule prezentujemy metody nauki kierowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Będzie mowa o metodzie Berlitza, metodzie Callana, pytań i odpowiedzi „Akademii Nauki” oraz radykalnej formie metody komunikatywnej, czyli Total Immersion („całkowite zanurzenie”).
Gry i zabawy do wykorzystania na lekcjach języka obcego
Przedstawiamy pierwszą część naszego cyklu, w którym przedstawimy Wam gry i zabawy językowe. Przedstawione formy nauki nie wymagają dużych nakładów finansowych (a czasem wcale), a sprawdzą się zarówno w nauczaniu dorosłych, jak i dzieci.
Metoda Helen Doron – nauka języka angielskiego od najmłodszych lat
Metoda BBS Helen Doron została opracowana w szczególności dla najmłodszych, czyli dzieci od 3 do 22 miesiąca życia. Nauka języka angielskiego w oparciu o metodę Helen Doron polega na zabawie w bezstresowej atmosferze.Do nauki i osłuchania wykorzystywane są piosenki, rymowanki, gry.
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych
Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.
Rodzic kontra nauczyciel
Współpraca rodziców z nauczycielami powinna opierać się na wzajemnym poszanowaniu i zaufaniu. Nauczyciel widzi nasze dziecko z perspektywy ucznia i ocenia jego zachowanie w szkolnym środowisku. Rodzic zna swoje dziecko i wie, co się dzieje w domu. Połączenie wiedzy ich obojga to droga do sukcesu ucznia.
Jak znaleźć świetnego nauczyciela
Koniec roku to czas postanowień i tworzenia planów na nowy nadchodzący rok. Zobaczcie, czym się kierować przy poszukiwaniu najlepszego korepetytora.
Uprzejmy uczeń – niezbędnik savoir-vivre
Savoir-vivre to znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych, które funkcjonują w danej grupie. To także umiejętność zachowania się w określonych sytuacjach.