Blog e-korepetycje.net
Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.
Jak znaleźć świetnego nauczyciela
Koniec roku to czas postanowień i tworzenia planów na nowy nadchodzący rok. Zobaczcie, czym się kierować przy poszukiwaniu najlepszego korepetytora.
Uprzejmy uczeń – niezbędnik savoir-vivre
Savoir-vivre to znajomość obowiązujących zwyczajów, form towarzyskich i reguł grzecznościowych, które funkcjonują w danej grupie. To także umiejętność zachowania się w określonych sytuacjach.
Nowy TEST - sprawdź swoją poprawność językową
Czy dobrze mówisz po polsku? Czy umiesz stosować wszystkie zasady poprawności językowej? Czy nie popełniasz popularnych błędów, które sprawiają trudność nawet polonistom? Sprawdź się w nowym teście!.
Zabawy i gry na lekcje z ortografii
Nie jest łatwo uczyć ortografii w taki sposób, aby nie tylko uczeń zdobył wiedzę, ale także lekcja przebiegała miło i bezstresowo. W takim razie jak to zrobić? Zagrać w gry! W artykule podpowiadamy jakie zabawy można zastosować, aby lekcje ortografii dla nikogo nie były udręką.
Co powinno znaleźć się w pokoju ucznia
Niezależnie od posiadanego metrażu mieszkania, każde dziecko, a w szczególności dziecko szkolne, powinno mieć swój niewielki chociaż kącik, gdzie będzie mogło spokojnie odrobić lekcje.
Konkurs "Moje Święta"
Zostań reżyserem albo nawet gwiazdą filmową! Nakręć filmik, w którym pokazujesz swoje przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i wygrywaj nagrody.
Ocena niedostateczna - porażka ucznia czy korepetytora?
Korepetytor nie wystawia swoim uczniom ocen, ale czuje się odpowiedzialny za ich porażki w szkole. Jedynka to gorzka pigułka dla mało przedsiębiorczego ucznia, czy może wypadek przy pracy nieprofesjonalnego korepetytora?
Uczestnictwo w życiu szkoły - o samorządach rodzicielskich
Pierwsza wywiadówka w szkole u swojej pociechy i pada to magiczne pytanie: Kto chce się znaleźć w gronie reprezentantów komitetu rodzicielskiego? Czym jest Rada Rodziców i jakie pełni funkcje? Jakie są kompetencje Rady Rodziców? O tym przeczytasz w poniższym artykule.
Mikołajki w szkole
Mikołajki to czas obdarowywania prezentami małych i dużych przez Świętego Mikołaja ;) W niektórych regionach Polski jest on nazywany również Gwiazdorem lub Dziadkiem Mrozem.
„A teraz wyjmijcie karteczki” - komunikaty nauczycieli, które wzbudzają u uczniów strach
Nauczyciel jawi się w oczach uczniów jak mistrz, ekspert, autorytet, ale też jako jednostka siejąca postrach. Jakie komunikaty pedagogów wzbudzają w uczniach największą konsternację?
Jak zachęcić zdolne dziecko do szlifowania talentu?
Zdolne dziecko to prawdziwy skarb dla rodziców, ale też niebagatelna misja do wypełnienia.
Podręczniki, czy własne karty pracy – co jest lepsze?
Przygotowanie własnych kart pracy, autorskich testów i sprawdzianów, to dodatkowe godziny pracy. Czasem jednak warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Własnoręcznie opracowane materiały dydaktyczne mogą stanowić wspaniałe uzupełnienie do podstawowego podręcznika zalecanego przez MEN.
Plusy wynikające z korzystania z usług korepetytorów
Kiedyś korepetytorzy nie mieli za dużo pracy, ponieważ prosili ich o pomoc tylko ci, którzy nie radzili sobie w szkole, mieli duże braki w wiedzy. Teraz spotykają się z nimi słabsi uczniowie z jakiegoś przedmiotu, ale i prymusi, którzy chcą posiąść nową wiedzę zanim przerobią dany materiał na zajęciach szkolnych. Jakie są pozytywy, wynikające z korzystania z dodatkowych lekcji?
Odrabianie prac domowych – jak pomóc uczniowi, żeby nie zaszkodzić?
Znajdzie się wiele osób opowiadających się za zadawaniem prac domowych uczniom, jak i mnóstwo przeciwników tego stanowiska. Nie będziemy jednak roztrząsać tego zagadnienia i skupimy się nad tym, jak rodzice mogą wesprzeć swoje pociechy podczas odrabiania lekcji, ale w taki sposób, by pomóc, pokierować, podpowiedzieć, ale nie wyręczyć. Jak dokonać tego dzieła?