Blog e-korepetycje.net
Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.
Wykorzystanie tablic interaktywnych w praktyce – cz. I
W obecnej erze postępu technologicznego nie może być mowy o skutecznej edukacji bez zaangażowania nowych technologii. Błyskawiczny dostęp do informacji wymusza na nauczycielach nowe podejście do edukacji – by w pełni wykorzystać potencjał dostępnych narzędzi: komputerów, tablic interaktywnych i dostępnego oprogramowania.
Aplikacje mobilne w edukacji
Proces nauczania wciąż ewoluuje. Nadchodzi era tabletów i cyfrowych lekcji. W wielu aplikacjach mobilnych świat generowany cyfrowo nakłada się na realny obraz. Dzięki takim czujnikom jak żyroskop i akcelerometr oraz coraz bardziej zaawansowanym sprzętowym, np. wyposażonych w AR aplikacje mobilne stwarzają możliwości nieporównywalne do tradycyjnych, analogowych metod nauczania. Na rynku istnieje już mnóstwo aplikacji, dzięki którym uczniowie wręcz nie będą mogli doczekać się lekcji. Pod warunkiem, że te aplikacje znajdą się w ich scenariuszu.
Lekcja angielskiego w szkółce piłkarskiej
Global Sport School to unikalny program łączący naukę języka angielskiego z piłką nożną. Istnieje stereotyp, że nauka języków obcych jest nudna. Szczególnie, że wymaga od dziecka sporej koncentracji i siedzenia w miejscu.
Blogi, fora i portale społecznościowe w edukacji
W swojej pracy nauczyciel bądź korepetytor nie powinien ograniczać się jedynie do pracy z podręcznikami i przygotowanymi przez dane wydawnictwo dodatkami. W praktyce jednak łatwo o tym mówić, a czasem trudniej wykonać. Zwyczajnie na poszukiwania inspiracji, nowych metod nauczania, czy na przygotowanie ciekawych dodatków ćwiczeniowych dla uczniów, brakuje już czasem siły i czasu. Z pomocą przychodzi Internet
Platformy e-learningowe
Proces digitalizacji nauczania stał się już faktem. Dynamiczny rozwój i wręcz galopujący postęp technologiczny stwarza coraz większe możliwości wykorzystania najnowszych technologii w edukacji. Jedną z nich jest nauczanie na odległość, które zyskuje coraz więcej zwolenników, nie tylko ze względu na swoją funkcjonalność, ale również łatwą dostępność i atrakcyjność dla ucznia.
Do czego można wykorzystać Internet w edukacji?
W dzisiejszym świecie cyfryzacji i powszechnego dostępu do internetu, zasoby sieciowe stają się konkurencją dla tradycyjnej formy szkolnictwa. Coraz większa liczba uczniów przeszukuje zasoby sieć w poszukiwaniu informacji i poszerzaniu wiedzy.
Szkoła w XXI wieku – e-podręczniki
Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym obecnie Internet i nowoczesne technologie są właściwie środowiskiem naturalnym. Komputer, smartfon, Internet to dla uczniów narzędzia komunikacji, wyszukiwania informacji, zabawy czy pracy. Przed szkołą XXI wieku stoi więc nie lada wyzwanie - jak sprawić, by edukacja była nowoczesna, lecz jednocześnie efektywna?
Dzieci - zagrożenia w sieci
Dostęp do sieci internetowej ma już praktycznie każdy. Dzieci zaczynają korzystać z Internetu w coraz młodszym wieku. Średnia ta przypada w Polsce na około 9 lat. Mądrze wykorzystane zasoby stanowią nieograniczone źródło wiedzy, której zdobycie w świecie rzeczywistym byłoby znacznie utrudnione.
Odrabianie lekcji za ucznia
Ręka do góry, kto nigdy nie odrobił lekcji za dziecko, nie napisał za nie wypracowania na polski, lub nie namalował obrazka na plastykę. Czy wyręczanie dziecka w lekcjach i robienie ich za niego jest dobre? Jakie mogą być tego konsekwencje?
Jak piszemy - spowrotem czy z powrotem
Kolejny artykuł z serii "Jak napisać", który pomaga w uniknięciu najczęstszych błędów językowych. W poniższym tekście wzięliśmy pod lupę wyrażenie "z powrotem", które nierzadko pisane jest niepoprawnie. To jak w końcu, spowrotem czy z powrotem?
5 zabaw w domu, które rozwiną kreatywność u dziecka
Zabawa zapewnia kontakt ze światem ludzkim i rzeczowym. To forma uczenia się, pracy, a także rodzaj oddziaływań społecznych. Najbardziej pożądane są te rozrywki, które rozwijają kreatywność dzieci. Jakie aktywności zaproponować podopiecznym, by zdobyli nowe umiejętności i doświadczenia, utrwalili i udoskonalili przyswojone sposoby działania i myślenia, a także rozwinęli swoje możliwości umysłowe w warunkach domowych?
Jak trenować szybkie czytanie z dzieckiem
Umiejętność szybkiego i efektywnego czytania przyda się zarówno dzieciom, młodzieży jak i osobom dorosłym. Pewne ćwiczenia zwiększające prędkość czytania można wykonywać rodzinnie w ramach dobrej zabawy i przygody. Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób zaangażowania dzieci w naukę.
Babcia - najlepszy korepetytor
Czy babcia może być dobrym korepetytorem dla naszego dziecka? Zdecydowanie. Przewagą babci nad każdym innym nauczycielem jest czas, jaki może poświęcić wnukom. Do tego dochodzi znajomość ich charakteru, predyspozycji, mocnych i słabych stron. Czegoś, o czym każdy inny korepetytor nie ma prawa wiedzieć, dopóki dziecka nie pozna i nie przepracuje z nim określonej ilości godzin.
Gry planszowe, które uczą
Chociaż dla wielu gra planszowa kojarzy się z „chińczykiem”, to rynek tytułów z roku na rok powiększa swoje zasoby. Oprócz gier typowo losowych powstają strategiczne karcianki, gry edukacyjne, rozrywkowe, które fabułą rozbawią nawet najbardziej zatwardziałego nudziarza. Znajdziemy również takie z dużą dawką negatywnych interakcji, czy gry logiczne.
FAQ - jak poprawnie uzupełnić konto
Przedstawiamy odpowiedzi na 4 najczęściej zadawane pytania dotyczące aktualizacji danych w profilu.
Skąd czy z kąd - jak piszemy?
Przedstawiamy Wam kolejny artykuł dotyczący poprawności językowej. Znajdziecie w nim krótkie, ale treściwe informacje na temat wyrażenia "skąd".