Blog e-korepetycje.net: Artykuły
Jak piszemy - zresztą czy z resztą?
Kontynuujemy serię krótkich artykułów o trudnościach językowych. Jak co poniedziałek prezentujemy Wam wyrażenie, które wielu z nas sprawia kłopot.
Jak piszemy - spod czy z pod?
Dzisiaj kolejna odsłona krótkiej ściągawki z języka polskiego, nad którą często się głowimy. Jak napisać?
Historia sukcesu z naszym serwisem w tle
W wywiadzie z właścicielami serwisu e-korepetycje.net można przeczytać, że największą inspiracją i motywacją do działania, są sukcesy użytkowników. Oto jedna z takich historii - nauczyciela, któremu w osiągnięciu celu pomógł nasz serwis.
Inspiracją są sukcesy naszych użytkowników - wywiad z właścicielami i założycielami serwisu
Czy wiecie, że e-korepetycje.net ma już 10 lat? Z tej okazji chcielibyśmy podzielić się z Wami kilkoma informacjami z życia naszego serwisu i zespołu, który przy nim pracuje.
Jak piszemy - na razie czy narazie?
Dzisiejszy wpis, to początek nowej serii krótkich artykułów o kłopotliwych wyrażeniach. Spotykamy się z nimi bardzo często i zawsze wahamy się, która wersja jest poprawna. Właśnie dlatego rozwiewamy wątpliwości.
Kampanie Google AdWords dla edukacji
Dzisiejszym artykułem rozpoczynamy cykl wpisów prezentujących różne formy promocji, z których mogą skorzystać szkoły językowe oraz korepetytorzy. Warunkiem jest posiadanie własnej strony internetowej z zaprezentowaną ofertą oraz dostępnymi danymi kontaktowymi.
Charakterystyka postaci - jak napisać?
O czym należy pamiętać pisząc charakterystykę? Zdradzamy kilka wskazówek, które mogą się przydać zawsze wtedy, kiedy musisz zmierzyć się z tą formą tekstu.
5 elementów, o które musi zadbać korepetytor podczas lekcji w swoim domu
Co zrobić, by lekcje prowadzone u korepetytora w domu, upływały w dobrej atmosferze i były efektywne?
Co to jest barbaryzm?
Barbaryzmy, czyli inaczej zapożyczenia, przenikały do naszego języka przez całe stulecia dzięki kontaktom politycznym, kulturalnym, gospodarczym. Język polski stosunkowo łatwo i szybko je przyswajał. Przechodziły one do powszechnego użycia i ekspresowo traciły znamiona „obcości”.
Epifora, inwersja a nawet paralelizm, czyli nie bój się środków poetyckich w wierszu
Anafora, inwokacja i parenteza, to dla Ciebie obcobrzmiące wyrazy? Elipsa kojarzy Ci się z matematyką, a refren z muzyką? Jeśli też masz takie spostrzeżenia na temat środków poetyckich, to warto przeczytać ten artykuł
Kryteria oceny wypowiedzi ustnych w pigułce
Jakie kryteria bierze się przy ocenie wypowiedzi ustnej? Czy jest to subiektywna ocena nauczyciela, czy raczej stosuje się do pewnych norm?
Jak pracować z uczniem dyslektycznym?
Dysleksja rozwojowa charakteryzuje się specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu u dzieci (także u dorosłych), których rozwój umysłowy jest prawidłowy. Występują one mimo posiadanych zasobów wiedzy i systematycznego ćwiczenia.
Czynności, które pomogą Twojemu dziecku szybciej nauczyć się języka obcego
Nie trzeba siedzieć godzinami z dzieckiem i uczyć się z nimi języka obcego. Nie trzeba też od razu posyłać dziecko na żmudne korepetycje. Jak sprawić, by dziecko dobrze zapamiętywało nowe zwroty, a przy tym się nie nudziło?
Autoprezentacja – jak się „dobrze sprzedać”?
Zanim zaczniesz prezentować swoją osobę innym, musisz najpierw poznać siebie. Popracuj nad sobą, pokonaj nieśmiałość, by autoprezentacja była dla ciebie nie tylko obowiązkiem, ale i zabawą.
Jak pracować z grupą?
Praca w grupie sprzyja lepszej wydajności i efektywności pracy, uczniowie są lepiej zmotywowani do działania poprzez naśladownictwo innych, do tego dysponuje się większym repertuarem kreatywnych rozwiązań.
Jak napisać dobrą pracę z historii
Historyk ma trzy fachy w jednym. Raz jest obrońcą. Raz prokuratorem. Innym znów razem sędzią. Dlaczego tak jest? Historyk bada przeszłość.