Blog e-korepetycje.net: Artykuły z serii własna działalność korepetytora
Korepetytor zakłada działalność – o czym trzeba pamiętać?
Kiedy i dlaczego warto założyć działalność? Jak założyć działalność krok po kroku? Oto najważniejsze informacje dla Ciebie.
Dofinansowanie z urzędu pracy na działalność jako korepetytor – jak to zrobić?
Jedną z opcji na start, które pozwoli pewniejszym krokiem wejść w świat biznesu korepetycji, jest dofinansowanie z urzędu pracy. Zobacz, kto może je otrzymać i na jakich warunkach.
Korepetycje dla firm – jak współpracować z klientem biznesowym?
Korepetycje wielu osobom kojarzą się przede wszystkim z dawaniem lekcji dzieciom i młodzieży. Tymczasem uczymy się przez całe życie, a wiele kompetencji, np. tych językowych, jest niezbędnych również w życiu zawodowym. Dlatego coraz większa grupa korepetytorów współpracuje również z klientami biznesowymi. Sprawdź, w jakich obszarach jest to możliwe i jak taka współpraca wygląda w praktyce.
Jak założyć szkołę językową krok po kroku?
Znajomość języków obcych stała się obecnie nie tyle dodatkową kwalifikacją, która podnosi wartość kandydata na rynku pracy, a niemal obowiązkiem. To oczywiście nie jedyny powód, dla którego uczą się ich i dzieci, i dorośli. Podróże, możliwość poznawania świata, hobby… można długo wymieniać. Pewne jest jedno: mimo że rynek nauki języków obcych jest nasycony, nadal – przy dobrym pomyśle na biznes – możesz znaleźć na nim swoją niszę. Jak to zrobić? Oto, co musisz wiedzieć, jeśli chcesz założyć szkołę językową.
Czym grozi zarabianie bez zakładania firmy?
Każda osoba prowadząca działalność zarobkową w sposób ciągły i zorganizowany, w świetle polskich przepisów prawa, zobligowana jest do zarejestrowania działalności gospodarczej.
Jakie wydatki można wrzucić w koszty firmy korepetytorskiej?
Jak zmniejszyć wysokość odprowadzanego podatku dochodowego? Co można zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności? Prowadzenie działalności pociąga za sobą konieczność uiszczania obowiązkowych składek i podatków. Koszty prowadzenia firmy zależne będą od rodzaju opodatkowania, jaki zostanie wybrany podczas rejestracji.
Czy umowa pisemna z uczniem jest potrzebna?
Spisanie na wstępie zasad obowiązujących obie strony, a także regulujących płatności wydaje się sprawą prostą i oczywistą. W praktyce mało który korepetytor to robi. Co jest powodem tego, że korepetytorzy nie podpisują umowy z uczniem?
Jaki system księgowy wybrać?
Prowadzenie działalności gospodarczej wymusza na przedsiębiorcy konieczność rozliczeń podatkowych, odprowadzania składek na ZUS, wystawiania rachunków, faktur lub paragonów i archiwizowania całej dokumentacji finansowej przez okres 5 lat.
Jak napisać biznesplan korepetytora
Mamy nadzieję, że te kilka informacji na temat biznesplanu przekona Cię, że niezależnie od tego, czy już prowadzisz biznes, czy dopiero przymierzasz się do jego założenia, przygotowanie go pozwoli Ci na lepsze zarządzanie firmą oraz sprawdzenia, czy zmierza ona w dobrym kierunku.
Rozliczenie dochodów uzyskanych z korepetycji
Opis zasad, na jakich powinny być płacone podatki z tytułu udzielania korepetycji.