Blog e-korepetycje.net: Artykuły
Ty czy Pan, Pani? O relacjach korepetytora z uczniami
Z pozoru jest to błahy problem, ale jakże dużo trudności przysparza, żeby go rozwiązać w taki sposób, aby relacje nauczyciel - kursant były pozytywne, cel edukacyjny osiągnięty i obie strony usatysfakcjonowane.
Zrób sobie promocję
Co najbardziej przyciąga klientów? Rabaty, wyprzedaże, gratisy. Korepetytor może wykorzystać takie sztuczki, by zyskać sympatię uczniów. Nauczyciel zarobi może i mniej, ale zawsze będzie miał chętnych do spotkań z nim, Jakie promocje można zaoferować uczniom?
Rynek korepetycji – rosnący potencjał
Potwierdzają się prognozy z zeszłego roku mówiące o tym, że rynek korepetycji wciąż nabiera na sile. Świadczą o tym badania przeprowadzone przez największy w Polsce serwis ogłoszeń korepetycji e-korepetycje.net, podczas którego przeanalizowano ponad 120 tysięcy ogłoszeń.
Przygotowanie do matury czas zacząć
Do matury 2017 zostało nieco ponad 6 miesięcy. Część pisemna z języka polskiego rozpocznie się 4 maja o godz. 9:00. Czy to oznacza, że już trzeba zacząć się uczyć? A może jest już za późno?
Jak wygląda praca nauczycieli?
Nauczyciel to niegdyś zawód bardzo szanowany. W dzisiejszych czasach niewiele zostało już z tego szacunku. Czy zawód nauczyciela jest trudny i wymagający?
Krok po kroku – jak przeprowadzić lekcję z uczniem?
Jak wygląda wzorowy schemat spotkania z uczniem? Jak powinny wyglądać zajęcia, aby udało się przerobić cały zaplanowany materiał, a przy tym uczeń jak i nauczyciel czuli się podczas lekcji komfortowo?
Jak się uczyć, żeby się nauczyć?
Rozplanowanie sobie nauki, przygotowanie materiałów i odpowiedni zapasu czasu to podstawa. Istotny jest również sposób nauki. A każdy uczy się inaczej, czego innego potrzebuje, żeby przyswoić nową wiedzę. Jak zatem można się uczyć?
Nie tylko w szkole, czyli nauka w świecie 2.0
Dzięki Internetowi niemal każda dziedzina wiedzy stała się dostępna dla każdego. Czas i miejsce przestały nas ograniczać, a nawet najbardziej niszowe szkolenia są na wyciągnięcie ręki. Już nie trzeba dojeżdżać na stacjonarne kursy i dostosowywać swojego harmonogramu do narzuconych godzin.
Jak być lepszym korepetytorem?
W dzisiejszym artykule omówimy kilka sposobów na udoskonalenie warsztatu korepetytora. Co możesz zrobić, żeby Twoje lekcje były efektywniejsze?
Reforma edukacji
Likwidacja gimnazjów, powrót 8 klas szkoły podstawowej i 4 klas liceum. Szkoły branżowe, jako sposób na przygotowanie zawodowe ucznia. To tylko niektóre ze zmian nowej reformy szkolnictwa.
Kontrolować, czy w pełni zaufać nastolatkowi?
Życie z dorastającym dzieckiem to jak jazda na rollercosterze. Jednego dnia jest słodko i różowo, drugiego słychać trzask drzwi i mamrotanie pod nosem. Ile swobody pozostawić młodemu człowiekowi, a na ile "skrócić smycz"?
Korepetytorze bądź elastyczny - dostosuj się do ucznia i jego potrzeb
Osoby, które pracują z ludźmi muszą się liczyć z tym, iż żadne szablonowe wzory postępowania nie mogą zostać zastosowane do wszystkich przypadków. Każdy człowiek jest inny i do niego trzeba dostosować sposób zachowania. Co może zrobić nauczyciel, by dostosować się do ucznia i jego potrzeb?
5 szybkich wskazówek, które pomogą Wam znaleźć nowych klientów na lekcje
Czy wiecie, że wakacje już dawno minęły? Pora zabrać się za aktywną promocję swoich usług, aby zdobyć jak najwięcej klientów. W poniższym artykule podpowiadamy Wam jak to zrobić.
Zabiegane pokolenie młodych a nauka języka obcego.
Nauka ludzi w przedziale wiekowym 20-30 lat to trudne wyzwanie. To pokolenie żyje w pędzie, nie ma na nic czasu, a widoczne efekty swoich działań chciałoby mieć natychmiast. Jak do nich podejść?
Plan dnia ucznia
Ile czasu powinno poświęcać się na odrabianie lekcji, a ile na odpoczynek? Czy oglądanie telewizji faktycznie relaksuje?
Co robić, by uczeń nie zraził się do systemu edukacji
Pierwsze dni w szkole są ogromnym stresem dla wielu osób. Z jednej strony to wyzwanie, przełom w życiu, ale też żmudna praca, poświęcenie i zmiana dotychczasowej egzystencji. Inauguracyjny dzwonek wywołuje trwogę, oszołomienie i obawy. Często okazuje się, że te negatywne odczucia były niepotrzebne, bo szkoła wcale nie jest taka straszna, a nawet można w niej miło spędzić czas. Grunt to pozytywne myślenie i dobre nastawienie!