Blog e-korepetycje.net: Artykuły
Szkoła w XXI wieku – e-podręczniki
Dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym obecnie Internet i nowoczesne technologie są właściwie środowiskiem naturalnym. Komputer, smartfon, Internet to dla uczniów narzędzia komunikacji, wyszukiwania informacji, zabawy czy pracy. Przed szkołą XXI wieku stoi więc nie lada wyzwanie - jak sprawić, by edukacja była nowoczesna, lecz jednocześnie efektywna?
Dzieci - zagrożenia w sieci
Dostęp do sieci internetowej ma już praktycznie każdy. Dzieci zaczynają korzystać z Internetu w coraz młodszym wieku. Średnia ta przypada w Polsce na około 9 lat. Mądrze wykorzystane zasoby stanowią nieograniczone źródło wiedzy, której zdobycie w świecie rzeczywistym byłoby znacznie utrudnione.
Odrabianie lekcji za ucznia
Ręka do góry, kto nigdy nie odrobił lekcji za dziecko, nie napisał za nie wypracowania na polski, lub nie namalował obrazka na plastykę. Czy wyręczanie dziecka w lekcjach i robienie ich za niego jest dobre? Jakie mogą być tego konsekwencje?
Jak piszemy - spowrotem czy z powrotem
Kolejny artykuł z serii "Jak napisać", który pomaga w uniknięciu najczęstszych błędów językowych. W poniższym tekście wzięliśmy pod lupę wyrażenie "z powrotem", które nierzadko pisane jest niepoprawnie. To jak w końcu, spowrotem czy z powrotem?
5 zabaw w domu, które rozwiną kreatywność u dziecka
Zabawa zapewnia kontakt ze światem ludzkim i rzeczowym. To forma uczenia się, pracy, a także rodzaj oddziaływań społecznych. Najbardziej pożądane są te rozrywki, które rozwijają kreatywność dzieci. Jakie aktywności zaproponować podopiecznym, by zdobyli nowe umiejętności i doświadczenia, utrwalili i udoskonalili przyswojone sposoby działania i myślenia, a także rozwinęli swoje możliwości umysłowe w warunkach domowych?
Jak trenować szybkie czytanie z dzieckiem
Umiejętność szybkiego i efektywnego czytania przyda się zarówno dzieciom, młodzieży jak i osobom dorosłym. Pewne ćwiczenia zwiększające prędkość czytania można wykonywać rodzinnie w ramach dobrej zabawy i przygody. Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób zaangażowania dzieci w naukę.
Babcia - najlepszy korepetytor
Czy babcia może być dobrym korepetytorem dla naszego dziecka? Zdecydowanie. Przewagą babci nad każdym innym nauczycielem jest czas, jaki może poświęcić wnukom. Do tego dochodzi znajomość ich charakteru, predyspozycji, mocnych i słabych stron. Czegoś, o czym każdy inny korepetytor nie ma prawa wiedzieć, dopóki dziecka nie pozna i nie przepracuje z nim określonej ilości godzin.
Gry planszowe, które uczą
Chociaż dla wielu gra planszowa kojarzy się z „chińczykiem”, to rynek tytułów z roku na rok powiększa swoje zasoby. Oprócz gier typowo losowych powstają strategiczne karcianki, gry edukacyjne, rozrywkowe, które fabułą rozbawią nawet najbardziej zatwardziałego nudziarza. Znajdziemy również takie z dużą dawką negatywnych interakcji, czy gry logiczne.
Skąd czy z kąd - jak piszemy?
Przedstawiamy Wam kolejny artykuł dotyczący poprawności językowej. Znajdziecie w nim krótkie, ale treściwe informacje na temat wyrażenia "skąd".
Naprawdę czy na prawdę - jak piszemy?
To kolejny krótki artykuł z serii "Jak napisać", w których wyjaśniamy jak poprawnie napisać niektóre wyrażenia. Ich popularność wynika nie tylko z mnogości stosowania, ale również z tego, iż bardzo często popełniamy w nich błąd. W tym artykule wyjaśnimy jak powinno napisać się poprawnie: naprawdę czy na prawdę?
Na pewno czy napewno - jak piszemy?
W poniższym artykule omówimy wyrażenie, które jest chyba najpopularniejszym trudnymzwrotem. Wiele osób popełnia w nim błąd i jest to klasyczny przykład trudej frazy do napisania. Chodzi oczywiście o to czy piszemy "na pewno" czy "napewno"?
Dzień z życia rodzica - jak przetrwać w chaosie
Pogodzenie rodzicielstwa i pracy na pełny etat to nie lada wyzwanie. Każdy z nas radzi sobie jak tylko potrafi najlepiej. Czasem wychodzi lepiej, czasem gorzej. Chociaż nie potrafisz sobie wyobrazić, jak można wcisnąć w dobę taką ilość obowiązków, to jednak codziennie to robisz. Bo jesteś RODZICEM.
Zmiany, zmiany… i porządki na e-korepetycje.net
Jak już zapewne wielu z Was wie, niedługo nasz serwis zmieni wygląd. Przygotowujemy się do tego od dłuższego czasu, jednak tak duża metamorfoza nie może być przeprowadzona pobieżnie. Zmiany będą dotyczyły głównie wizualnej strony serwisu, jednak nie obędzie się bez kilku nowych funkcji. W związku z tym chcielibyśmy, abyście i Wy, drodzy Użytkownicy, zadbali o wygląd swoich ogłoszeń.
Wymyślić czy wymyśleć - jak piszemy?
Wracamy z serią wpisów dotyczących poprawności językowej. Wskazujemy Wam i wyjaśniamy zasady pisowni, w których błędy pojawiają się najczęściej.
Gdzie na wycieczkę po wiedzę
„Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej” (Ryszard Kapuściński). Warto zarażać się takim wirusem i wędrować, by odpoczywać, ale też po to, by zdobywać wiedzę. Najciekawsze lekcje odbywają się nie w salach szkolnych, ale w różnych miejscach w kraju, a nawet i na całym świecie.
6 sztuczek ze zwykłą wodą
Woda to nie tylko substancja służąca do picia i mycia, ale też doskonały materiał do przeprowadzania doświadczeń. Jak się nią bawić? Poniżej znajdziecie pomysły na ciekawe sztuczki z wodą.