Blog e-korepetycje.net: Artykuły
5 powodów, dla których lekcje online dla ucznia wydają się ekscytującą perspektywą
Internet zmienił sposób, w jaki się komunikujemy. Znacząco wpłynął też na to, jak może wygląda edukacja. W sieci możemy znaleźć nie tylko materiały do nauki, ale też interaktywne zadania, wirtualne tablice jak w salach lekcyjnych. Coraz więcej osób, oferuje też możliwość przeprowadzania korepetycji online. Dla ucznia to dobra okazja do nauki – mimo przerw w szkole i innych zajęć.
Rozliczenie podatkowe, gdy jest się nauczycielem i dodatkowo udziela korepetycji
Z uwagi na zbliżający się termin składania rocznej deklaracji podatkowej warto zastanowić się nad sposobem rozliczenia dochodów osób fizycznych udzielających korepetycji. Dzisiaj przeanalizujemy przypadek nauczyciela pracującego w oparciu o umowę o pracę, który dodatkowo udziela korepetycji.
Jak poprowadzić lekcję online na Skype?
Jednym z najprostszych i łatwo dostępnych programów, które można wykorzystać do prowadzenia lekcji online jest Skype. Podpowiadamy, jak zorganizować wirtualną klasę i poprowadzić takie zajęcia.
Lekcje online: oferuj je firmom, które pracują zdalnie
Od dawna mówi się, że praca w modelu „home office” jest przyszłością wielu branż – zwłaszcza w dobie ogromnych możliwości, jakie stwarza internet. Gdzie w tym szansa korepetytora? W możliwości przygotowania oferty zajęć online dla firm. Zobacz, dlaczego warto i jak wykorzystać potencjał „zdalnego” rynku.
Jak prowadzić lekcje online. Przewodnik po narzędziach
Lekcje online szybko zyskują popularność. Nic dziwnego - pozwalają na łatwy kontakt i równie skuteczną naukę, co korepetycje stacjonarne. Online można uczyć każdego przedmiotu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy przewodnik po narzędziach, które pomogą w organizacji i prowadzeniu lekcji online.
Jak prowadzić korepetycje online?
W dobie powszechnego dostępu do internetu, korepetycje online stają się coraz popularniejszą formą nauki. Wbrew powszechnej opinii, nie jest to rozwiązanie tylko i wyłącznie do nauki języków obcych.
Pakiety lekcji – czy, kiedy i dlaczego się to opłaca?
Jeśli należysz do grona regularnych czytelników naszego bloga (do czego zachęcamy!), zapewne udało Ci się zauważyć, że dość często wspominamy o oferowaniu uczniom pakietów lekcji. Dziś to właśnie ten temat bierzemy pod lupę. Dowiedz się, czym dokładniej są pakiety lekcji, w jaki sposób je wprowadzić oraz dlaczego i kiedy się to opłaca.
7 błędów, jakie popełniasz, przygotowując się do egzaminu
Egzaminy ósmoklasisty, matury, egzaminy zawodowe, kolejna sesja na studiach… bez względu na to, jaki ważny test zbliża się w Twoim życiu, zapewne myślisz już o nim z niepokojem. Jednak zamiast się bać, warto dobrze zorganizować sobie pracę. Niby o tym wiesz, ale nie do końca wiesz, jak to zrobić? Oto lista typowych błędów, które zdarzają się osobom, które są na ostatniej prostej przed egzaminem. Zobacz, czy je popełniasz, a co najważniejsze – jak im zapobiegać.
Rodzic vs korepetycje: jak się mądrze zaangażować?
Jako odpowiedzialnemu rodzicowi zależy Ci na jak najlepszym wykształceniu Twojego dziecka. Dlatego decydujesz się zainwestować w korepetycje dla swojej latorośli – czy to żeby pomóc jej przezwyciężyć trudności na lekcjach, czy też rozwinąć kluczowe umiejętności. Pytanie jednak brzmi: czy rola rodzica kończy się na znalezieniu dobrego korepetytora? A może masz możliwość zaangażowania się w proces nauki w większym stopniu? Jak najbardziej tak! Zobacz, jak to zrobić mądrze.
Dokumentowanie przychodu z korepetycji
W naszym dzisiejszym artykule zastanowimy się w jaki sposób przepisy podatkowe odnoszą się do kwestii dokumentowania przychodów z tytułu udzielonych korepetycji. Bliższa analiza przepisów pokazuje bowiem, że zagadnienie to nie jest jednoznacznie wyjaśnione.
„Sezon ogórkowy” dla korepetytora? Zobacz, jak sobie poradzić
Ferie zimowe, zbliżająca się Wielkanoc, „nic ciekawego” w szkole… znasz te wymówki uczniów, którzy odwołują kolejne korepetycje z Tobą? Dla wielu osób udzielających lekcji to chleb powszedni. Problem w tym, że często przepadające zajęcia oznaczają dla korepetytora zmniejszenie przychodu. Jak sobie z tym radzić? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci zminimalizować straty.
Cena za lekcję - jedna stawka czy niekoniecznie?
Wiele już na naszym blogu było o tym, jak ustalić stawkę za lekcję czy w jaki sposób uzasadnić jej podwyższenie. Dzisiaj czas spojrzeć na ten temat z nieco innej perspektywy, a mianowicie zapytać: czy każdy uczeń powinien płacić za lekcje tyle samo? Niekoniecznie. Zobacz, kiedy warto zróżnicować stawki i co może Ci to przynieść – poza ewentualnym wyższym zyskiem.
Szukasz korepetytora dla swojego dziecka? Sprawdź 5 wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepszego
Korzystanie z prywatnych lekcji stało się dzisiaj powszechne. Obecnie uczęszczają na nie nie tylko uczniowie, którzy mają trudności z nadążeniem za materiałem w szkole, ale także ci, którzy chcą poszerzyć wiedzę i rozwinąć umiejętności. Dobry korepetytor może stać się dla dziecka nawet tutorem – swoistym „przewodnikiem”, który nakieruje je na dalszą edukację. Sęk w tym, że trzeba znaleźć tego naprawdę dobrego. Jak? Oto kilka wskazówek, które pomogą podjąć decyzję.
Udzielanie korepetycji na rzecz pracowników osoby prawnej - czy można stosować kartę podatkową?
Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie formy opodatkowania bardzo często stosują kartę podatkową. Dzieje się tak głównie z uwagi na fakt, iż jest to najprostsza forma rozliczenia z fiskusem. Nie budzi większych wątpliwości sytuacja gdy korepetycje udzielane są osobie fizycznej. Co jednak gdy umowa o korepetycje jest zawierana z osobą prawną? Czy w takiej sytuacji nadal można korzystać z karty podatkowej?
Kiedy warto zachęcić ucznia do zwiększenia liczby godzin korepetycji?
Jako korepetytor doskonale wiesz, jak ważna jest regularna współpraca z uczniem. Kiedy pojawiają się dłuższe przerwy między kolejnymi lekcjami, z łatwością da się zauważyć „dziury w pamięci” podopiecznego, a powrót do normalnego rytmu pracy może zająć sporo czasu. To jednak nie jedyny problem. Kolejnym jest zbyt mała liczba zajęć – niedostosowana do realnych potrzeb ucznia. Kiedy warto zaproponować mu dodatkowe godziny i jak go do tego przekonać? Podpowiadamy.
Wydatki na studia oraz szkolenia jako koszt podatkowy
Korepetytorzy prowadzący działalność gospodarczą mają prawo do ujmowania w kosztach podatkowych wydatków, które są związane z działalnością. Katalog potencjalnych wydatków jest bardzo obszerny, przy czym należy pamiętać, że obowiązują w tym zakresie pewne warunki ustawowe. W ramach tego zagadnienia zastanowimy się czy wydatki na studia oraz szkolenia mogą stanowić koszt podatkowy u korepetytora.