Blog e-korepetycje.net: Artykuły
5 zasad skutecznej kampanii bannerowej na e-korepetycje.net - case study
Jak dobrze zareklamować swoje usługi w serwisie e-korepetycje.net? Na co zwrócić uwagę przy prowadzeniu kampanii bannerowej i jakie triki zastosować, aby osiągnąć lepsze wyniki? Tego dowiesz się z tego artykułu.
Kampanie bannerowe dla branży edukacyjnej
Poniższy tekst, to kolejna odsłona artykułów dotyczących różnych formy promocji, z których mogą skorzystać szkoły językowe oraz inne firmy z dziedziny edukacji, a także korepetytorzy chcący jeszcze lepiej zareklamować swoje usługi. W dzisiejszej publikacji poruszamy temat reklamy bannerowej w naszym serwisie.
Korepetycje: z zajęcia dodatkowego do głównego źródła utrzymania
Prowadzisz od jakiegoś czasu korepetycje, ale traktujesz je jako pracę dorywczą? Dajesz kilka lekcji tygodniowo, jednak powoli zaczynasz odczuwać niedosyt? Widzisz, że dobrze Ci idzie, a sama praca przynosi dużo satysfakcji? To powody, dla których możesz zacząć się zastanawiać nad tym, czy nie zacząć uczyć na pełny etat. Jak takie marzenie przekuć na rzeczywistość – i to taką, która przyniesie Ci pewne źródło przychodów? Mamy dla Ciebie garść wskazówek.
Facebook, czyli jak założyć fanpage dla szkoły
Jeszcze kilka lat temu padało pytanie „Czy warto zakładać fanpage?”. Teraz słowo „czy” zastąpiło pytanie „Jak prowadzić swój fanpage, żeby dotrzeć do właściwej grupy odbiorców?”.
E-mail marketing dla Edukacji
Czym jest e-mail marketing? Czy warto w niego inwestować? Jak przeprowadzić dobrą kampanię? W jaki sposób mierzyć efekty działań? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się dzisiejszej publikacji, przygotowanej z myślą o wszystkich, rozpoczynających swoją przygodę z e-mail marketingiem.
Kim jest Korepetytor? - wyniki ankiety
W ankiecie "Kim jest Korepetytor?" udział wzięło 1237 osób, odpowiadając na 12 pytań. Ze względu na ich specyfikę zostaną zaprezentowane dane ogólne wynikające z odpowiedzi wraz z podziałem grupy ankietowanej na profile zróżnicowane pod względem zawodowym.
Wynajęcie lokalu na prowadzenie korepetycji – kiedy to się opłaca?
Gdzie prowadzisz korepetycje „face-to-face”? U siebie w domu? W mieszkaniu ucznia? A może np. w kameralnej kawiarni? Rozwiązań, z których można skorzystać, jest oczywiście wiele. Możesz jednak zastanawiać się, czy lepszym wyjściem nie będzie wynajęcie lokalu na prowadzenie korepetycji. Są sytuacje, w których się to opłaca. Zobacz, kiedy i w jaki sposób poszukiwać lokalu na wynajem.
Prowadzenie zajęć praktycznych – 5 wskazówek
Umiesz haftować? Znasz się na klejeniu modeli samolotów? A może grasz na instrumencie? To tylko kilka obszarów, w których masz możliwość dzielenia się swoimi umiejętnościami z innymi, a przy okazji na tym zarobić. Jak jednak przełożyć teorię na praktykę? Zacznij od zaplanowania swoich działań. Oto kilka wskazówek, które Ci w tym pomogą.
Czy można prowadzić lekcje przedmiotów praktycznych on-line?
Korepetycje to nie tylko typowe „szkolne” lekcje. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się zajęcia praktyczne – np. gotowania, decoupage’u, jogi, jazdy na rolkach… możliwości są niemal nieograniczone. Ale czy na pewno? Możesz zastanawiać się, czy możliwe jest realizowanie takich lekcji on-line. A jeśli tak, to jak to zrobić od strony technicznej? Sprawdź nasze wskazówki.
Jak łączyć pracę korepetytora z inną?
Myślisz o tym, aby udzielać korepetycji? Pamiętaj, że to zajęcie, które możesz z łatwością połączyć z wykonywaniem innej pracy zawodowej. Wszystko dlatego, że uczenie innych daje Ci sporą elastyczność – to Ty decydujesz, kiedy i jak często udzielasz lekcji. Pytanie jednak: jak w praktyce połączyć dwie działalności zarobkowe, aby… nie zwariować? Oto kilka praktycznych wskazówek.
7 rzeczy, które warto mówić uczniom
Praca z uczniem to nie lada wyzwanie. Nawet korepetytorzy z wieloletnim doświadczeniem spotykają się z sytuacjami, w których trudno jest przełamać zniechęcenie, brak motywacji czy negatywne nastawienie. Zastanawiasz się, jak sobie z nimi radzić? Oto kilka wskazówek, które pozytywnie wpłyną zarówno na atmosferę, jak i na efektywność lekcji.
Organizacja pracy dla udzielających korepetycji z zajęć praktycznych
Choć korepetycje kojarzą się z lekcjami typowo szkolnych przedmiotów, dziś coraz większą popularnością cieszą się zajęcia nastawione na praktykę. Joga, gra w szachy, gotowanie, robótki ręczne, gra na instrumentach, wykonywanie makijażu… możliwości są nieskończone. Być może jesteś ekspertem w jednej z takich dziedzin i zastanawiasz się, jak zorganizować swoją pracę z uczniami? Oto kilka wskazówek, które Ci to ułatwią.
Masz pasję? Przekuj ją w sposób na zarabianie
Zacznij się dzielić swoim hobby z innymi. Udzielając korepetycji, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu – pogłębisz swoje zainteresowania i zyskasz dodatkowy, a może nawet główny, dochód.
Znalazłam coś w czym czuję się najlepiej - rozmawiamy o dzieleniu się pasją
Korepetycje często kojarzą się z przedmiotami szkolnymi. W naszym serwisie mamy jednak wielu korepetytorów, którzy dzielą się wiedzą z innymi ze swoich... pasji. Monika Szymanek-Szawracka uczy innych jazdy na rolkach i łyżwach. - Znalazłam coś w czym czuję się najlepiej i mam nadzieję, że ta przygoda będzie długo trwała - mówi nam pani Monika.
Chcesz chwilowo przerwać pracę korepetytora? Zobacz, co z działalnością
Praca korepetytora jest obecnie Twoim głównym zajęciem i prowadzisz je w ramach działalności gospodarczej, ale z jakichś przyczyn chcesz sobie zrobić przerwę? Jeśli tak, zapewne zastanawiasz się, co zrobić z działalnością. Masz do wyboru dwie opcje: zawieszenie lub zamknięcie. Sprawdź, która będzie dla Ciebie lepsza i… czy to na pewno jedyne wyjście z sytuacji.
5 technik zapamiętywania, które warto pokazać uczniom
Zastanawiasz się, co zrobić, aby w pełni wykorzystać potencjał mózgu i zapamiętywać lepiej? Oto kilka sprawdzonych technik przydatnych Tobie, a przede wszystkim Twoim uczniom.