Blog e-korepetycje.net: Artykuły
Obserwacje balkonowe
Każdy miłośnik astronomii stwierdzi, że noc bez obserwacji jest nocą straconą. Nie wszyscy są szczęściarzami i mieszkają na terenie o niskim stopniu zurbanizowania, gdzie można cieszyć się ciemnym, ogromnym kawałkiem nieba i doszukiwać się kolejnych obiektów, ale obserwacje miejskie też mogą przynieść wiele satysfakcji i co ważne, nie trzeba przewozić sprzętu i dokładnie organizować tego w czasie, tylko wystawić teleskop i oddawać się pasji. Co jest kluczowe podczas tropienia różnych ciał na firmamencie?
Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania cz.3
Dzisiaj przedstawiamy trzecią i zarazem ostatnią część cyklu materiałów dotyczących edukacji domowe. Dowiecie się między innymi, jaki wpływ na ucznia ma ocenianie oraz poznacie największe mity na temat systemu edukacji domowej.
Miary we Wszechświecie
Rozmiar całego Wszechświata jest nadal nam nieznany, ponieważ jesteśmy w stanie określić odległości tylko te, które widzimy. Jako, że Wszechświat istnieje około 14 miliardów lat, to światło docierające do Ziemi z różnych jego zakątków miało tylko tyle czasu, aby dotrzeć do nas. Galaktyki, które aktualnie widzimy bardzo blisko brzegu obserwowanej granicy prawdopodobnie są już znacznie dalej od nas niż możemy to określić.
Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania cz.2
Przedstawiamy Wam kolejne odcinki naszego materiału dotyczące edukacji domowej. Z poniższych materiałów dowiecie się między innymi, co skłoniło Agnieszkę do podjęcia decyzji o rozpoczęciu edukacji domowej swoich dzieci. Czy edukacja domowa oznacza koniec życia towarzyskiego dzieci i skazanie ich na samotność? A w końcu najważniejsze - jak znaleźć właściwą osobę (lub osoby), które zajmą się edukacją domową?
Słowniczek astronomiczny
Słowniczek astronomiczny to bardzo przydatna rzecz dla osób interesujących się kosmosem. Znajdziesz tu kilka podstawowych pojęć i krótkie wytłumaczenie ich znaczenia.
Układ słoneczny, planety, podboje, loty...
Dawno, dawno temu...to nie będzie bajka, ale teoria Wielkiego Wybuchu (Big Bang). Około 5-6 miliardów lat temu powstał Układ Słoneczny, który wyłonił się z obłoku gazowo-pyłkowego, przyciągającego materię w kierunku gęstniejącego jądra. Wewnątrz obłoku gaz kurczył się dużo szybciej niż w zewnętrznych warstwach i w taki sposób powstało Słońce. Co powstało w dalszej kolejności? O tym w poniższym artykule.
Edukacja domowa - pozaszkolny system nauczania
Edukacja domowa to nic innego jak nauczanie dzieci przez rodziców lub korepetytorów w domu. Dla wielu jest to wciąż nieodkryty temat, dla innych kontrowersyjny, inni nastawieni są sceptycznie. A jak jest naprawdę? O tym nagraliśmy całą serię filmów, w których nasi bohaterowie: Marta, Adrian i Agnieszka opowiadają o swoich doświadczeniach domowej edukacji.
Historia kalendarza
Czy wiecie jak powstał kalendarz, którym obecnie się posługujemy? Artykułem na ten temat rozpoczynamy marcowy cykl artykułów o tematyce astronomicznej. Będzie kosmicznie i nie tylko!
Zajęcia po szkole i pracy – cz. 2
Przedstawiamy drugą część artykułu dotyczące aktywności, jakie można wybrać po szkole lub pracy, aby utrzymać zdrowie i dobrą kondycję. Będzie mowa o takich dyscyplinach jak tenis ziemny, taniec, jazda konna, aikido i jazda na deskorolce. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.
Zajęcia po szkole i pracy – cz. 1
Nie samą pracą czy szkołą żyje człowiek i dlatego po wypełnieniu obowiązków warto rozwijać mięśnie i szlifować formę. Nie chodzi tutaj o przekwalifikowanie się na zawód sportowca, ale o naładowanie się pozytywną energią, wzmocnienie organizmu, uczenie się wytrwałości i pokory. W jakich zajęciach można brać udział po szkole lub pracy? Oto kilka naszych propozycji.
Praca zawodowa a czas na naukę z dziećmi [wywiad]
Nauka dzieci to nie tylko ich praca na lekcjach, w szkole, ale również dodatkowa nauka w domowym zaciszu. Oprócz przyswojenia przerobionego materiału szkolnego, dzieci muszą dodatkowo odrobić pisemne prace domowe, a także nauczyć się na pamięć wiersza lub piosenki. Czy pracującym rodzicom udaje znaleźć się jeszcze czas i siłę na odrabianie z dzieckiem lekcji?
4 Ćwiczenia na palce pianisty
Jeśli zaczynasz swoją przygodę z grą na pianinie czy keyboardzie, potrzebujesz jak najwięcej ćwiczyć. Czasem jednak zdarza się, że nie masz dostępu do instrumentu, ze względu na wyjazd lub bardzo obfity harmonogram dnia.
Wpływ zdrowego stylu życia na dziecko i nastolatka?
Jak postępować, by tryskać energią i cieszyć się dobrą kondycją fizyczną? Kluczowe jest prowadzenie zdrowego stylu życia, ale nie okazjonalnie, tylko nieprzerwanie. Należy zadbać o to już od najmłodszych lat, bo wykształcenie u dzieci mądrych nawyków przyniesie korzyści na dalszych etapach egzystencji. Do jakich aktywności i zachowań należy zachęcać dzieci i nastolatków, by można było powiedzieć, że prowadzi się ich drogą promującą zdrowy styl życia?
Jak usprawnić pracę mózgu za pomocą odpowiedniego odżywiania się u dorosłych?
„Jadło określa świadomość”. To prawda, którą każdy powinien sobie uświadomić. Nie tylko syropy, tabletki czy maści są lekarstwami na różne dolegliwości, ale jedzenie też może stanowić remedium na różne bolączki. Co jeść, by efektywniej myśleć, szybciej kojarzyć fakty i pobudzić logiczne koncypowanie?
STOP zwolnieniom z WF
Światowa organizacja wszczęła alarm, ponieważ średnia długość życia obecnego pokolenia dzieci może być krótsza niż długość życia ich rodziców. Brak regularnych ćwiczeń fizycznych powoduje zagrożenia w rozwoju fizycznym oraz pogłębiające się wady postawy. Szczególnie narażone są na nie dzieci w trakcie intensywnego okresu wzrostowego, który przypada na okres 6-7 i 12-16 lat.
Zdrowe odżywianie w szkole i w domu
Każdy już wie, że najlepiej aby w ciągu dnia zjeść 5 posiłków. Większość z Was, mniej lub bardziej wie, jak wygląda piramida żywieniowa człowieka. Ten artykuł, mamy nadzieję, nie będzie kolejnym nudnym wykładem na temat tego co jeść, aby żyć zdrowo. Ale na co zwrócić uwagę, żeby nie dać się oszukać.