Blog e-korepetycje.net
Bądź na bieżąco, ze wszystkimi artykułami i praktycznymi poradami.
Koniec Ministerstwa Edukacji i Nauki
Od 1 stycznia 2024 roku Ministerstwo Edukacji i Nauki zastąpiono Ministerstwem Edukacji Narodowej i Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Eko pakowanie prezentów (nie tylko) świątecznych
W świetle rosnącej troski o naszą planetę sztuka pakowania prezentów nabiera nowego znaczenia. Znajdź inspirację na oryginalne sposoby pakowania prezentów w duchu eko i zero waste.
Podwojenie odsłon reklamy na święta
Ponownie ruszamy z akcją Świątecznego Podwojenia Odsłon. Zasady jak zawsze są proste, a korzyści podwójne!
Jak piszemy - nie bardzo czy niebardzo?
Nie bardzo czy niebardzo? Zastanawialiście się, która forma jest poprawna? Wyjaśniamy w artykule.
Jakie lektury obowiązkowe na egzamin ósmoklasisty w 2024 r.?
W 2024 roku program egzaminu ósmoklasisty przeszedł istotne zmiany w zakresie literatury obowiązkowej. Teraz uczniowie będą analizować dzieła od 4 do 8 klasy, co stanowi znaczące poszerzenie w porównaniu z poprzednimi latami. Jakie lektury trzeba przeczytać na egzamin ósmoklasisty?
Black Week - złap kody na nagrody!
Zapoluj na mega promocję podczas Black Week. Wyróżniaj się i zgarniaj kody na ekstra nagrody!
Sesja Q&A #2 - odpowiedzi na pytania dot. podatków i rozliczeń
Rozliczenia podatkowe są kluczowym elementem prowadzenia działalności. Zrozumienie przepisów i obowiązków jest niezbędne, by uniknąć problemów z fiskusem. Artykuł zawiera drugą turę odpowiedzi na najważniejsze pytania dotyczące prowadzenia firmy i rozliczeń podatkowych.
Jak piszemy — patrzyć czy patrzeć?
Jedni mówią patrzeć, inni zaś patrzyć. Która z tych form jest poprawna? A gdybyśmy spróbowali użyć tego czasownika w czasie przeszłym, to czy któryś z nich brzmi lepiej?
Łamańce językowe w różnych językach
Łamańce językowe stawiają przed nami wyzwanie w zakresie poprawnej artykulacji i wymowy. Często sprawiają trudności, niezależnie od tego, czy próbujemy wymówić je w języku polskim, czy obcym. W artykule znajdziesz przykłady łamańców językowych w różnych językach.
Poznaliśmy laureatów Nagród Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Czworo naukowców zostało uhonorowanych Nagrodą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w 2023 roku. To prestiżowe wyróżnienie, corocznie przyznawane osobom, których osiągnięcia i odkrycia naukowe przesuwają granice wiedzy, otwierając nowe perspektywy badawcze.
Nowy rodzaj wyróżnienia Twojego ogłoszenia
Wsłuchując się w Wasze potrzeby, stworzyliśmy generator bannerów, który ma na celu zarówno wypromowanie ogłoszenia, jak i usprawnienie procesu dodawania kampanii reklamowych bez konieczności przygotowywania własnych grafik.
Jak piszemy — tą czy tę?
Język polski słynie ze skomplikowanej gramatyki i licznych reguł, dlatego dla wielu osób może być trudny. Jednym z często pojawiających się problemów jest właściwe użycie form "tą" i "tę". Jakie są różnice między nimi? Kiedy je stosujemy?
Szkolna kraina humoru - konkurs na Dzień Edukacji Narodowej
Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej, przygotowaliśmy dla Was konkurs. Mamy nadzieję, że przywoła on Wasze wspomnienia z lat szkolnych ;)
Jak piszemy — gżegżółka czy grzegrzółka?
Pewnie wielu z nas miało do czynienia z tym słowem na sprawdzianach, które czasem jeszcze nawiedzają nasze sny ;) W artykule objaśniamy, która forma jest właściwa.
Sesja Q&A #1 - odpowiedzi na pytania dot. podatków i rozliczeń
Rozliczenia podatkowe to ważny element działalności zawodowej każdego korepetytora. Zrozumienie przepisów podatkowych i obowiązków jest kluczowe, aby uniknąć problemów z fiskusem i działać zgodnie z prawem. Artykuł zawiera odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz rozliczania podatków.