Trendy w nauce języków obcych

Trendy w nauce języków obcych - teraźniejszość i prognozy na przyszłość

Korzyści płynące z możliwości posługiwania się językami obcymi od lat motywują nie tylko zdolnych lingwistów, ale także osoby pracowite i ambitne, które nie szczędzą czasu na naukę angielskiego, francuskiego lub japońskiego. Przy tak trudnym rynku pracy jaki mamy dzisiaj, umiejętność posługiwania się swahili lub urdu doskonale wpływa na wzrost naszej szansy na znalezienie dobrze płatnej pracy. Świat zmienia się szybko. Jakimi językami najczęściej do nas mówi?

Od kilkudziesięciu lat globalnym językiem jest angielski. Było to spowodowane zmianami zachodzącymi po drugiej wojnie światowej, jednak sytuacja językowa w Polsce była odmienna. Jako że znaleźliśmy się pod wpływem bloku wschodniego, duży nacisk kładziono na posługiwanie językiem rosyjskim. Sytuacja jednak zmieniła się diametralnie pod koniec lat 80. i początku lat 90. - wtedy to i dla nas język angielski stał się priorytetem. Po dwudziestu latach utrzymywania się tego trendu, zmieniający się świat pokazał, że nauka innych języków jest koniecznością. Angielski stał się globalnym standardem w komunikacji, zaś niesamowity rozwój takich krajów jak Brazylia czy Chiny wpłynął na to, że uczniowie zaczęli się interesować bardziej egzotycznymi językami, takimi jak farsi, bahasa lub urdu. Ciekawostką jest, że znajomość jednego z tych właśnie języków, jest atutem w staraniu się o posadę w FBI.

Osoby planujące prowadzenie działalności biznesowej zagranicą, powinny szczególnie poważnie rozważyć konieczność nauki języków obcych. Otwarta strefa Schengen, coraz głośniej pukający do naszych drzwi pracowici Chińczycy, próbująca ich dogonić Brazylia oraz ciągle dobrze prosperująca nowoczesna Japonia, pozwalają nam sądzić, że przy pomocy tych języków będzie w przyszłości komunikował się świat biznesu. Posługiwanie się kilkoma dodatkowymi językami staje się dla nas przepustką do wysoko płatnej pracy za granicą. Nie ma żadnych wątpliwości w tym, że im więcej języków opanowałeś tym większa staje się twoja atrakcyjność na rynku pracy. Ze wzrostem kwalifikacji rośnie również nasz przyszła wypłata. Szacunkowo, osoba biegle posługująca się językiem chińskim ma szanse na zarabianie nawet 8 tysięcy złotych.

Oczywiście korzyści płynące z władania kilkoma językami to nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim szansa na poznanie niesamowitych ludzi z różnorodnych kultur, z całkowicie odmiennym spojrzeniem na świat. Dlaczego zamykać się tylko w swoim domu jakim jest Polska? Żyjemy w wielokulturowej wiosce, która sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i poznawaniu uroków życia jakie daje nam dzisiejszy świat.

Autor: Edu Lingua International
Profil na e-korepetycje.net: edulingua

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Elity mówią po francusku

Język francuski – mowa arystokratów i dyplomatów, szczególnie upodobany przez wyższe sfery, artystów, a także polityków. Czy jest on dobrze znany w Polsce?

Reforma edukacji

Likwidacja gimnazjów, powrót 8 klas szkoły podstawowej i 4 klas liceum. Szkoły branżowe, jako sposób na przygotowanie zawodowe ucznia. To tylko niektóre ze zmian nowej reformy szkolnictwa.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024