Pomysły na prezent na Dzień Chłopaka w szkole (30 września 2019 r.)

W związku ze zbliżającym się Dniem Chłopaka, postanowiliśmy odświeżyć zeszłoroczny wpis. Dzień Chłopaka w 2019 wypada w poniedziałek, 30 września. Czy macie już pomysł na to, co przygotować z tej okazji dla kolegów z klasy? Jeżeli nie, to podrzucamy Wam ich kilka.

dzien chlopaka

Skąd pochodzi tradycja świętowania?

Zwyczaj świętowania Dnia Mężczyzny wywodzi się z wysp Tobago i Trinidad. Tradycja ma zaledwie kilkanaście lat, bo rozpoczęła się 19 listopada 1999 roku. Wzorem tego zwyczaju Organizacja Narodów Zjednoczonych zapoczątkowała obchodzenie Międzynarodowego Dnia Mężczyzn. W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca, jako męski odpowiednik Dnia Kobiet. Niestety ta tradycja i ta data niezbyt się przyjęły. Natomiast znacznie bardziej rozpowszechnił  się zwyczaj obchodzenia Dnia Chłopaka z datą 30 września. W  innych krajach święto to niekoniecznie przypada w tym samym dniu. Dla przykładu, w Wielkiej Brytanii i Irlandii obchodzone jest 5 kwietnia. Wschodni sąsiedzi z Ukrainy, Białorusi i Rosji świętują ten dzień 23 lutego.

Jaki prezent kupić na Dzień Chłopaka kolegom z klasy?

Każdy z nas lubi być obdarowywany. O ile dziewczynkom, kobietom teoretycznie łatwiej coś kupić, to pojawia się problem, co można podarować kolegom z klasy. Podpowiadamy zatem, czym można ich zaskoczyć. Nasze propozycje przedstawiamy w 3 grupach cenowych oraz propozycję prenetów grupowych.

Prezenty na Dzień Chłopaka DIY

  1. Ciasteczka, babeczki lub inne słodkości przygotowane samodzielnie – żaden chłopak nie pogardzi czymś słodkim.
  2. Własnoręcznie wykonane ramki do zdjęć z tektury, ozdobione według własnego pomysłu – mogą zawierać imię każdego chłopaka lub symbole związane z jego hobby.
  3. Przedstawienie, piosenka lub wierszyk – najlepiej własnego autorstwa. Spróbujcie ułożyć krótkie rymowanki dopasowane do każdego kolegi oddzielnie. Z pewnością będą mile zaskoczeni.
  4. Tradycyjnie to chłopcy powinni pomagać nosić dziewczynkom plecaki. W ten specjalny dzień można zamienić się rolami.
  5. Drugie śniadanie dla każdego – przygotujcie każdemu koledze pyszną kanapkę, którą z chęcią zje na długiej przerwie w szkole.
  6. Kartki z życzeniami – własnoręcznie przygotowane, ale zawierające specjalne życzenia. W środku kartki niech każda z dziewcząt napisze za co danego chłopca lubi, co się jej w nim podoba.

Drobiazgi za kilka złotych

  1. Dla młodszych, żądnych wiedzy odkrywców, lupa umożliwiająca obserwację świata z bardzo bliska.
  2. Słodkości w postaci lizaka, czekolady czy jajka niespodzianki.
  3. Jednorazowa maszynka – propozycja dla nieco starszych, posiadających pierwszy zarost kolegów. Dołączona karteczka z napisem „Twój pierwszy raz” z pewnością wywoła uśmiech na ich twarzy.
  4. Małe samochodziki, resoraki – to propozycja zarówno dla młodszych, jak i starszych chłopców. Bo w każdym z nas tkwi dziecko.
  5. Śmieszny kubek – będzie z czego pić poranne kakao ;)
  6. Breloczki, zawieszki – w młodszych klasach mogą to być zawieszki do przyczepienia do tornistra, z postaciami z bajek. Opcjonalnie odblaskowe gadżety, które przy okazji będą zwiększały widoczność dziecka po zmroku. Dla starszej części męskiego grona mogą to być zawieszki do samochodów. Nawet jak koledzy nie posiadają auta, to zawsze od czegoś trzeba zacząć jego zbieranie…

Coś niecoś powyżej 10 złotych

  1. Koszulki ze śmiesznym obrazkiem lub napisem. Można również zakupić koszulki bez żadnych aplikacji, a dziewczyny udokorują je specjalnymi flamastrami do materiału.
  2. Skarpetki – najlepiej różowe, palczaste. Każdy palec będzie miał w takiej ciepło.
  3. Voucher na bilet do kina na dowolny film.
  4. Czapka, szalik, rękawiczki – praktyczne rzeczy do wykorzystania w nadchodzące chłodne dni.
  5. Krawat – bo prawdziwy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden w szafie. Niekoniecznie musi być poważny i stonowany.
  6. Budzik lub poduszka – w zależności od tego, czy koledzy przychodzą do szkoły na czas (tym dajemy poduszkę), czy notorycznie się spóźniają (tacy dostają obowiązkowo głośno dzwoniący budzik).

Grupowa radość, bo kto powiedział, że wspólnie nie można świętować tego dnia.

  1. Wyjście do kina
  2. Wyjście do sali zabaw, gier, trampolin.
  3. Lekcje w terenie - zawsze to ciekawsze niż siedzenie w ławce, łatwiej przekonać dyrekcję o wydanie pozwolenia, a i nauczyciel nie zrobi raczej kartkówki na ławce w parku.

Niezależnie od budżetu na prezent, najważniejsza jest pamięć i miłe słowo w tym dniu. Czasem uśmiech i komplement może sprawić większą przyjemność niż najdroższy i najbardziej wyszukany podarek.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Motywowanie dziecka do nauki

Czasami ciężko zagonić ucznia do odrobienia pracy domowej, czy przygotowania się do klasówki. Jak zatem zmotywować dziecko, aby chętnie wypełniało szkolne obowiązki?

Przedmioty w szkole marzeń

Szkoła marzeń jest miejscem, w którym chce się przebywać bez przymusu, ale z chęcią oraz zapałem do zdobywania i przekazywania wiedzy. Idealna szkoła to także ciekawe lekcje. Jakie przedmioty powinny się znaleźć w programach edukacyjnych, by przygotować dzieci  i młodzież do prawdziwego życia?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024