Kampanie bannerowe dla branży edukacyjnej

Poniższy tekst, to kolejna odsłona artykułów dotyczących różnych formy promocji, z których mogą skorzystać szkoły językowe oraz inne firmy z dziedziny edukacji, a także korepetytorzy chcący jeszcze lepiej zareklamować swoje usługi. W pierwszym artykule z tej serii poruszaliśmy temat kampanii AdWords, a w dzisiejszej publikacji omówimy krok po kroku reklamę bannerową w naszym serwisie.

Z artykułu dowiesz się:

  1. Czym jest reklama bannerowa w serwisie e-korepetycje.net i do jakiej grupy dociera.
  2. Jak dobrze skonfigurować kampanię dla usług edukacyjnych: nazwa, adres, liczba odsłon, okres.
  3. Kreacja – najważniejsza część kampanii.
  4. Targetowanie reklamy.
  5. Liczba odsłon, kliknięcia i CTR – co nam mówią te wskaźniki.

1. Czym jest reklama bannerowa w serwisie e-korepetycje.net i do jakiej grupy dociera

Jest to rodzaj reklamy wykorzystujący formy graficzne i tekstowe, która po kliknięciu przekierowuje do strony internetowej reklamodawcy. To jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów promocji w Internecie. W serwisie e-korepetycje.net mamy do dyspozycji określony format banneru – jest to billboard wielkości 700x100 px. Umieszczony on jest na prawie każdej podstronie serwisu.

Odbiorcy reklamy

Użytkownikami serwisu e-korepetycje.net jest grupa korepetytorów, nauczycieli oraz uczniów i ich rodziców. To idealny target dla usług z branży edukacyjnej. Miesięcznie odwiedza nas średnio około 256 tysięcy unikalnych użytkowników, a ponad 42% z nich stale do nas wraca. W sumie generują oni ponad 2,7 miliona odsłon miesięcznie. To z pewnością bardzo konkretna i dobrze dopasowana grupa odbiorców dla usług edukacyjnych.

2. Jak dobrze skonfigurować kampanię

Jeśli chcesz zrealizować kampanię bannerową w naszym serwisie, wejdź na stronę kampanie.e-korepetycje.net i załóż konto w panelu reklamowym. Jest to inne konto niż to w głównym serwisie e-korepetycje.net. Po przejściu procesu rejestracji, zaloguj się do panelu reklamowego.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie w przycisk „Dodaj kampanię” – to umożliwi utworzenie nowej reklamy bannerowej. W polach wpisujesz:

Nazwę kampanii – jest to dowolna nazwa wymyślona przez Ciebie, na potrzeby rozróżnienia kampanii, wyświetla się tylko w panelu.

Adres strony – to adres www Twojej witryny, do której chcesz przekierować potencjalnego klienta. Z doświadczenia wiemy, że wiele reklam jest kierowanych na stronę główną. Jeśli na niej klient znajdzie wszystkie informacje, które chcesz mu przekazać i o których „mówi” Twój banner – to świetnie. Jeśli jednak Twoja strona główna nie zawiera tych informacji, to odbiorca po przejściu na nią, będzie musiał kliknąć jeszcze raz bądź kilka, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, co proponujesz na bannerze. Zastanów się zatem, czy nie lepiej podać adres podstrony, aby klient był kierowany bezpośrednio do konkretnej oferty. 

Dla przykładu: Jeśli na bannerze reklamujesz nowy kurs angielskiego i na stronie internetowej posiadasz podstronę z informacjami o tym kursie, warto przekierować reklamę na stronę: www.twojadomena.pl/kurs-angielskiego, a nie tylko www.twojadomena.pl. Dzięki temu Twój klient nie musi wykonywać dodatkowego kliknięcia, co zwiększa skuteczność przekazu.

Do Twojego linku automatycznie dodajemy tzw. parametry utm, dzięki którym sprawdzisz w swoim Google Analytics statystyki  dla tej kampanii. Możesz to zrobić wchodząc w GA: Pozyskiwanie–Kampanie–Wszystkie kampanie.

Liczba odsłon – tu z menu rozwijanego wybierasz 1 z 5 opcji. Określasz tym samym, ile razy Twoja reklama ma się wyświetlić podczas trwania kampanii. Dla ułatwienia, w panelu podajemy od razu cenę każdego pakietu odsłon. Im większą liczbę odsłon wybierzesz, tym więcej razy będzie się ona wyświetlała w serwisie i więcej użytkowników ją zobaczy. Warto dodać, że nasze reklamy posiadają capping = 3, co oznacza, że każdy unikalny użytkownik zobaczy Twoją reklamę maksymalnie 3 razy dziennie. Warto przetestować skuteczność reklamy zamawiając co najmniej 10 000 odsłon.

Okres – czyli czas trwania Twojej kampanii bannerowej, w którym ma się ona wyświetlać. Możesz ustawić minimalnie 7, a maksymalnie 180 dni kampanii. W niebieskim infoboxie otrzymasz informację, ile razy dziennie wyświetli się Twoja reklama. W przypadku zamówienia 10 000 odsłon, zalecamy ustawienie okresu 1 tygodnia, dzięki czemu reklama wyświetli się prawie 1 500 razy dziennie. Przy dłuższych okresach emisji warto zwiększyć liczbę odsłon tak, aby dziennie było ich co najmniej 1 000.

3. Kreacja – najważniejsza część kampanii

Następnie należy wgrać kreację, czyli plik, który będzie się wyświetlał jako banner. Kliknij „Dodaj nową kreację”, a następnie wybierz z dysku grafikę. Pamiętaj, że to właśnie grafika jest tym, co widzi Twój potencjalny klient. To kreacja ma przyciągnąć i zachęcić do przejścia na Twoją stronę. Warto zatem zamieścić w niej wezwanie do działania i konkretne informacje na temat Twojej usługi. Jeśli prowadzisz lokalny biznes, zamieść na bannerze informację o mieście, w którym działasz, aby od razu było wiadomo, na jakim terenie świadczysz usługi. To pozwoli Ci dokładniej dotrzeć do tych użytkowników, którzy będą najbardziej zainteresowani ofertą.

przykładowy billboard 1

przykładowy billboard 2

Wykonanie takiego banneru najlepiej zlecić grafikowi. Jednak jeśli choć trochę umiesz posługiwać się programami graficznymi, możesz taki banner wykonać samodzielnie. 

4. Targetowanie reklamy

Jest to istotny element kampanii w naszym serwisie. Warto zawsze wybierać targetowanie, gdyż podwyższa to wyniki klikalności. Reklama skierowana do jak najlepiej dobranej grupy odbiorców sprawia, że wyświetla się ona przede wszystkim tym osobom, które mogą być zainteresowane Twoją usługą w odpowiednim czasie i miejscu.

Masz do wyboru dwa parametry targetowania: po lokalizacji i po przedmiocie. A zatem, jeśli prowadzisz szkołę języka angielskiego w Olsztynie, to najlepiej gdy zawęzisz odbiorców swojej reklamy do tych, którzy przeglądają w naszym serwisie wyniki wyszukiwania związane z językiem angielskim oraz związane z Olsztynem. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że reklama nie będzie niepotrzebnie wyświetlała się użytkownikom np. z Krakowa, którzy nie będą mieli fizycznej możliwości skorzystania z Twojej usługi. W geolokalizacji możesz targetować po konkretnych miastach, albo po całych województwach.

Kolejnymi krokami przy uruchomieniu kampanii jest jej opłacenie. Po zaakceptowaniu przez Administratora kreacji i płatności, Twoja kampania rozpocznie się…. i co dalej?

5. Liczba odsłon, kliknięcia i CTR – co nam mówią te wskaźniki

W trakcie trwania kampanii masz możliwość śledzenia na bieżąco jej wyników. W panelu reklamowym pokazujemy Ci szczegółowe statystyki, w jakim dniu i w jakiej liczbie wyświetliła się kampania oraz ile razy w nią kliknięto. Dzięki temu wiesz, czy Twoja kampania jest efektywna. W statystykach znajdziesz zarówno odsłony unikalne jak i całkowite. Te pierwsze, to odsłony gwarantowane (opłacone) - te na pewno zostaną wyświetlone. Natomiast, jako bonus, wyświetlamy też Twoją reklamę dodatkowo, w miarę możliwości, aby była ona jeszcze bardziej skuteczna. Liczba tych odsłon jest zależna od obłożenia reklamami i dlatego jest dla Ciebie darmowa. 

W systemie znajdziesz też wskaźnik CTR, to skrót od Click Through Rate, czyli współczynnik klikalności. Oznacza on liczbę kliknięć w banner, w stosunku do jej wyświetleń, a przedstawia się go w procentach. Można inaczej powiedzieć, że CTR wyraża ile procent odsłon kończyło się (zaskutkowało) kliknięciem w reklamę. Jest to podstawowy wskaźnik oceny kampanii. Średnio dla branży edukacyjnej 0,5 % to już jest niezły wynik. Powyżej przykład z bardzo dobrze targetowanej reklamy, gdzie było dokładnie wiadomo czego dotyczy, stąd bardzo dobry wynik CTR, powyżej 1 %. Niski CTR może świadczyć o złej kreacji oraz o zbyt szerokim targetowaniu. Warto więc analizować te wskaźniki, aby kolejną kampanię przeprowadzić jak najlepiej.

Jeśli jeszcze bardziej chcecie zgłębić temat kampanii bannerowej, koniecznie zajrzyjcie do artykułu: 5 zasad skutecznej kampanii bannerowej na e-korepetycje.net

Już teraz zarejestrujcie się w naszym systemie reklamowym https://kampanie.e-korepetycje.net/ i rozpocznijcie kampanię swojego serwisu. Jeśli będziecie mieli pytania dotyczące kampanii reklamowej, chętnie na nie odpowiemy. 

 

Zobacz inne wpisy z serii "Marketing internetowy dla Edukacji":

Kampanie Google AdWords dla edukacji

5 zasad skutecznej kampanii bannerowej na e-korepetycje.net

E-mail marketing dla Edukacji

Facebook, czyli jak założyć fanpage dla szkoły

Pozycjonowanie stron szkół językowych w Google

O autorze

JA

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Korepetytor, jako pierwszy rewolucjonista systemu edukacji

Współczesny system edukacji nie rozumie, bądź jest obojętny na potrzeby uczniów.

Czwarta fala pandemii koronawirusa - sytuacja w edukacji

W związku z przyrostem zachorowań i próbą zahamowania tego zjawiska, wprowadzane są nowsze obostrzenia. W tym zmiany w edukacji.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024