6 sposobów na wyróżnienie się na rynku korepetytorów

Z roku na rok przybywa osób, które udzielają korepetycji. Jeśli jesteś jedną z nich, na pewno już rozumiesz, że świetna jakość lekcji nie zawsze wystarczy, by utrzymać dużą liczbę uczniów przez długi czas. Zastanawiasz się, co zrobić, aby zachęcić ich do wybrania właśnie Twojej oferty? Podpowiadamy, jak możesz się skutecznie wyróżnić na tle innych.

Rynkiem korepetycji – choć dość specyficznym – rządzą twarde reguły biznesu. Zgodnie z nimi, albo się wyróżnisz, albo… trudno Ci będzie uzyskać stabilną pozycję. Dlatego zwłaszcza jeżeli chcesz udzielanie lekcji potraktować jako swoje źródło przychodów, powinieneś pomyśleć o uatrakcyjnieniu swojej propozycji. Dodatkowe argumenty, których użyjesz, aby pozyskać klientów, pozwolą Ci zyskać przewagę nad konkurencją. Co zatem możesz zrobić? Oto kilka dodatkowych korzyści, które możesz zaoferować swoim uczniom.

Szeroki przedział godzin lekcyjnych

Chciałbyś udzielać lekcji od 8 do 16, traktując udzielanie lekcji jak dniówkę? Nie ma się co oszukiwać: w ten sposób zmniejszasz swoje szanse na znalezienie klientów. Pamiętaj, że Twoi uczniowie (czy to dzieci, czy dorośli), w takich godzinach najczęściej pracują lub chodzą do szkoły. A to oznacza, że będą chcieli się uczyć w innych porach. Najbardziej pożądane godziny korepetycji to:

  • wczesny poranek – porannymi lekcjami są zainteresowane zwłaszcza osoby dorosłe, które chcą od nauki zacząć swój dzień pracy,
  • późne popołudnia i wieczory – uczniowie chcą przystąpić do lekcji już wówczas, gdy uporają się ze wszystkimi obowiązkami na dany dzień.

Pamiętaj: jako korepetytor to Ty ustalasz swój plan dnia. Może uda Ci się go przeorganizować tak, żeby choć przez 2-3 dni w tygodniu dawać lekcje o tych nietypowych godzinach? Poświęcenie się i pobudka o świcie może zaowocować i lepszymi zarobkami, i lojalnym klientem.

Czas trwania lekcji

Większość korepetytorów oferuje 45-60- minutowe lekcje. Ty możesz w tej samej (lub podobnej) cenie zaoferować np. 70 czy 75 minut. W ten sposób Ty nie będziesz pędził z realizacją planu lekcji, a Twój uczeń zyska wrażenie, że otrzymuje więcej w tej samej cenie. Pamiętaj: ta strategia sprawdza się przede wszystkim w pracy z dorosłymi. Ucząc dzieci, stawiaj raczej na standardowy czas lekcji, trudno Ci będzie dłużej utrzymać skupienie młodego ucznia.

Dodatkowe konsultacje

Zaoferuj swoim uczniom dodatkowe konsultacje w cenie, np. wówczas, gdy będą mieli do Ciebie dodatkowe pytania w związku z tematem zajęć albo lekcjami z Twojego przedmiotu w szkole. W praktyce i tak zapewne odpowiadasz na maile i telefony uczniów oraz udzielasz im dodatkowej pomocy. Wykorzystaj to jednak jako element swojej oferty, aby zwiększyć jej atrakcyjność. Ale uwaga! Doprecyzuj wyraźnie, jak mogą wyglądać dodatkowe konsultacje, aby uniknąć sytuacji, w których uczeń będzie się domagał np. dodatkowej darmowej lekcji. Niech będzie to choćby 15 dodatkowych minut tygodniowo na konsultację telefoniczną / internetową.

Dodatkowe materiały dla uczniów

Dziel się ze swoimi uczniami autorskimi materiałami dydaktycznymi. Dostarczaj im przygotowane przez siebie opracowania tematu oraz inne informacje, które ułatwią naukę. Może to być np. przygotowana przez Ciebie lista „językowych upiększaczy”, które wzbogacą wypowiedź ucznia (jeśli jesteś nauczycielem języka obcego), bardziej przejrzysta tabela odmian, czy też rozpisane w przystępny sposób wzory. Dziel się także materiałami z podręczników, z których sam korzystasz. W ten sposób nie tylko wzbogacisz treść lekcji, ale i udowodnisz uczniom swoją pasję do przedmiotu.

Atrakcyjny sposób rozliczania się za korepetycje

Choć klienci indywidualni rzadko zwracają uwagę na to, jak się z nimi rozliczasz, firmom może zależeć na tym, byś wystawił fakturę. Możesz to zrobić wówczas, gdy korepetycje oferujesz w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Rozważ więc tę formę pracy – zwłaszcza jeśli udzielanie lekcji jest ważnym źródłem Twojego przychodu.

Uprawnienia i kwalifikacje

Choć zasadniczo, aby zostać korepetytorem, nie potrzebujesz żadnego potwierdzenia swoich kwalifikacji, jeśli je masz – tym lepiej dla Ciebie. Dzieje się tak dlatego, że klienci często zapisują się na lekcje w określonym celu, np. aby zdać egzamin. Wówczas argumentem decydującym o podjęciu współpracy może być np. to, że korepetytor jest egzaminatorem CKE, wykładowcą akademickim czy nauczycielem.

Twoją wiedzę i doświadczenie mogą potwierdzać również rozmaite certyfikaty i dyplomy, jakie zdobyłeś. Nie zapomnij się nimi pochwalić!

Pamiętaj także, że Twoja oferta może się wydać potencjalnemu klientowi ciekawsza, jeśli:

  • oferujesz lekcje z nietypowego i niszowego przedmiotu, albo prowadzisz też lekcje specjalistyczne – to istotne zwłaszcza dla klientów biznesowych, którzy mogą poszukiwać np. ekspertów w zakresie branżowego języka chińskiego,
  • zbudowałeś silną markę jako korepetytor – pomoże Ci w tym np. prowadzenie własnego bloga, profil na portalu społecznościowym, strona internetowa, czy dobre opinie na portalu z ogłoszeniami korepetycji.

Jak widzisz, istnieje wiele sposobów na to, by zwiększyć atrakcyjność oferty korepetycji. Skorzystaj z nich i zyskaj grono wiernych uczniów!

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Działalność nierejestrowana a korepetycje

Udzielanie korepetycji może przybierać różne formy prawne. Warto zatem rozważyć czy możliwa do zastosowania w tym przypadku jest działalność nierejestrowana. W tym kontekście zastanowimy się jakie warunki muszą być spełnione aby korepetytor skorzystał z tej uproszczonej formy prowadzenia działalności. Ponadto odniesiemy się także do kwestii odprowadzania ZUS oraz tematyki obowiązku zawierania umów cywilnoprawnych.

Z dietą na wakacjach (porady i materiały do druku)

Podróżowanie za granicę na diecie eliminacyjnej może być wyzwaniem, ale z odpowiednim planowaniem, komunikacją i korzystaniem z dostępnych narzędzi można skutecznie radzić sobie z tymi trudnościami. Wydrukuj przygotowane pliki, które pomogą Ci komunikować się za granicą np. restauracji.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024