11 kroków do perfekcyjnego opisu profilowego

Nie raz słyszałeś, że jesteś bardzo dobrym korepetytorem. Masz za sobą lata doświadczeń i skutecznie pomogłeś już wielu osobom. Są rzesze uczniów, którzy szukają kogoś takiego jak ty, ale błądzą w gąszczu podobnych ogłoszeń. Zmień swój opis profilowy i podkreśl swoje wszystkie atuty! Daj się znaleźć!

1. Umieszczaj informacje aktualne i tylko te zgodne z prawdą 

Uzupełniaj informacje na profilu, jeśli zdobyłeś nowe, istotne umiejętności. Pomiń te elementy, które są nieistotne. Unikaj długich wywodów o sobie, jeśli nie chcesz zanudzić odbiorców. Poinformuj o swoim doświadczeniu zawodowym, zdobytych certyfikatach, ukończonych kursach, szkoleniach. Pochwal się swoimi sukcesami w danej dziedzinie.

2. Wyróżnij ważne treści

Zadbaj, żeby pierwsza wzmianka o tobie zachęciła do analizy całego ogłoszenia, tym bardziej, że pierwsze zdania są pobierane do listy ogłoszeń. Najważniejsze komunikaty zapisuj na początku akapitów i najlepiej w postaci punktów, bo większość osób tylko przegląda profile i skupia się na najistotniejszych dla nich wiadomościach. Kontroluj co ludzie widzą jako pierwsze – wyeksponuj to, co jest twoim atutem i wyróżnia cię spośród innych.

3. Zdjęcie

Wizerunek ludzkiej twarzy najmocniej przyciąga wzrok, dlatego ogłoszenia bez zdjęcia często są „niezauważalne” przez odbiorców. Dodatkowo profil bez dodanej fotografii jest zwykle dyskwalifikowany przez internautów, którzy chcą wiedzieć z kim będą mieli do czynienia podczas lekcji. Sam oceń czy chętniej zapisałbyś się na zajęcia, sygnowane zdjęciem uśmiechniętej korepetytorki czy pustego awatara?

4. Wypełnij puste pola

Bądź dokładny, szczegółowy i pamiętaj, żebyś wypełnił wszystkie pola profilowe, które zamieszczone są automatycznie. Dzięki temu, uczeń będzie mógł łatwiej wyszukać właśnie Twoje ogłoszenie.

5. Używaj słów kluczowych

Ludzie przeglądający setki ogłoszeń, skanują ich treść w poszukiwaniu ważnych dla siebie słów np. FCE, egzamin, matura, online, dla firm. Użyj ich w tekście i właściwie je wyróżnij. 

6. Wyceń swoją usługę i wskaż czas trwania lekcji 

Możesz też zaproponować cały kurs z opłatą w częściach. Przeanalizuj kwoty innych korepetytorów i ustal cenę. Pamiętaj, że suma ta musi być konkurencyjna, ale opłacalna dla ciebie i możliwa do zapłacenia przez ucznia. Zbyt niska może dać do myślenia – odbiorca może wziąć cię za amatora, który niczego nie nauczy i w rzeczywistości nawet nie ma kompetencji nauczycielskich.

7. Zamieść swoje dane kontaktowe (numer telefonu, e-mail, skype, gg)

Bądź dostępny dla uczniów i daj się odnaleźć. Nie zapomnij o wskazaniu obszaru działania. Dobrze, jeśli będzie on szeroko zakreślony, ale uwzględnij tutaj możliwość i sposób dojazdu.

8. Proś o opinie i polubienia

Poproś uczniów, którym udzielałeś korepetycji, żeby wystawili na twoim profilu ocenę i opinię o tobie lub polubili polubili link do profilu na Facebooku. Ludzie lubią poznawać osądy innych i dzielić się swoimi spostrzeżeniami. Jeśli na twoim profilu pojawią się negatywne oceny, skomentuj je, wyjaśnij, opis sytuację, tak aby potencjalni uczniowie mieli jasność skąd wynika niska nota.

9. Lekcja próbna

Możesz zaproponować swoim uczniom pierwszą lekcję za darmo – mogłaby być to lekcja zapoznawcza, sprawdzająca poziom i oczekiwania ucznia. Mógłbyś również skusić się na lekcję próbną w formie połączenia na Skype.

10. Styl

Przyciągnij abiturientów swoim poczuciem humoru, napisz coś o sobie w bardziej luźnej formie. Wykorzystaj grę słów, pokombinuj, by zaciekawić. Napisz coś o sobie - może prowadzisz swój blog? Taka wzmianka na pewno zainteresuje internautów.

11. Bez błędów!

Internauci są bardzo spostrzegawczy i zauważą nawet drobny błąd, co od razu cię zdyskwalifikuje jako ich nauczyciela. Stwórz swój profil od początku do końca, a następnie przeanalizuj go i wprowadź ewentualne korekty.

O autorze

avatar

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Jak sprawnie powtórzyć materiał do matury?

Niemiecki psycholog Hermann Ebbinghaus podkreślał, że bez powtórek, po upływie 6 dni prawe nic się już nie pamięta. Największy spadek ilości informacji pojawia się już na samym początku, czyli zaraz po przyswojeniu materiału i dlatego ważne są pierwsze 24 godziny od zakończenia edukowania się. Jak szybko i efektywnie powtarzać materiał? Podpowiemy wam jak dokonać tego czynu.

Regulamin korepetycji

Prowadzenie działalności związanej z korepetycjami to z jednej strony satysfakcja, że można swoją wiedzę przekazać innym, z drugiej zaś strony to biznes. I tego stwierdzenia nie należy się bać i unikać. Każdy korepetytor jest w pewnym sensie przedsiębiorcą.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024