Blog e-korepetycje.net: Artykuły

Mi czy mnie - jak piszemy?

Wracamy do Was z popularnym cyklem dotyczącym poprawnej pisowni. Tym razem odpowiemy na pytanie “Jak piszemy: mi czy mnie?".

Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka?

Wybór szkoły podstawowej dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji, przed jaką musimy stanąć. Nasza pociecha wkracza w inny etap samodzielności, a my w inny etap rodzicielstwa. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić to mądrze, biorąc pod uwagę kilka znaczących aspektów.

Nieważne czy nie ważne - jak piszemy: razem czy osobno?

Często zastanawiamy się, czy powinniśmy napisać dane wyrażenie łącznie, czy oddzielnie. Nie zawsze możemy polegać na autokorekcie, ponieważ modyfikacja tekstu może prowadzić do błędów.

Nasze publikacje. Czy znasz je wszystkie?

Możesz nie wiedzieć, ale co jakiś czas staramy się tworzyć materiały, które przydadzą się nie tylko nauczycielom, ale również uczniom i ich rodzicom. Nasze publikacje koncentrują się na edukacji, marketingu, a nawet zagadnieniach związanych z prowadzeniem własnej działalności. 

Coraz czy co raz - jak piszemy?

Wielokrotnie stajemy przed decyzją, czy zapisać dane wyrazy łącznie, czy osobno. Czasami im prostszy zwrot, tym większy stanowi problem. Jak jest z wyrazem "coraz"?

Odrazu czy od razu - jak piszemy?

Kolejny artykuł wyjaśniający błędy językowe i poprawną pisownię. Jak się okazuje, wielu z nas ma dylemat, która forma jest prawidłowa - od razu czy odrazu. Jak się powinno pisać? Odpowiedź znajduje się poniżej. 

Dlaczego warto brać udział w korepetycjach online?

Korepetycje online w ostatnich latach bardzo zyskały na popularności. Niewątpliwie przyczyniła się do tego pandemia, ale – co ciekawe – jej ustanie nie przerwało nauki zdalnej. Okazało się bowiem, że taki rodzaj korepetycji ma bardzo wiele plusów.

Jak się pisze: aha czy acha?

Niejednokrotnie zastanawiamy się, czy dany wyraz piszemy w określony sposób. Niektórym z nas spędza to sen z powiek. Nie inaczej jest i tym razem.

Mirosław Hermaszewski – biografia

Mirosław Hermaszewski urodził się 15 września 1941 roku w Lipnikach na Wołyniu. Był pierwszym Polakiem, który odbył podróż w kosmos.

Bylejakość nie wchodzi w grę - wywiad z Małgorzatą Kowalewicz

Czy istnieje przepis na dobrego nauczyciela? Co sprawia, że jednych belfrów pamiętamy, a inni giną w naszej pamięci? Jak ważna jest pasja w pracy? O wielu twarzach nauczania rozmawialiśmy z Małgorzatą Kowalewicz, nauczycielką i podróżniczką.

5 powodów, żeby uczyć się matematyki

Matematyka nazywana jest przez wielu królową nauk, a powodów, by jej się uczyć jest naprawdę wiele. Dlaczego zatem warto to robić? W niniejszym artykule przedstawiamy 5 argumentów.

Muzyka łączy pokolenia - wywiad z Michałem Janickim

Czy muzyka w szkole jest potrzebna? Jak i kiedy rozwijać należy swoje talenty muzyczne? Dlaczego wiek członków zespołu muzycznego nie ma znaczenia? O pasji i miłości do muzyki, która uwrażliwia młode pokolenie i rozwija w nich umiejętność słuchania rozmawialiśmy z Michałem Janickim, założycielem najmłodszego zespołu rockowego „Krew, Pot i Łzy”.

Nauczyciel nowoczesny - kim jest? Wywiad z Dariuszem Janikiem

Kim jest, a kim powinien być nauczyciel XXI wieku? Jaką rolę powinien pełnić w życiu uczniów? W jaki sposób może wpłynąć na przyszłe wybory młodego pokolenia? O byciu nowoczesnym nauczycielem z pasją rozmawiamy  z politologiem, prawnikiem, prezenterem radiowym i telewizyjnym oraz nauczycielem - Dariuszem Janikiem.

Szkoła powinna czynić z nas badaczy - wywiad z dr. Piotrem Wasylukiem

Czy edukacja w obecnej formie przystaje do czasów i problemów, z którymi mierzymy się jako ludzkość? Czy widać trendy, które mogą nam pomóc dostosowaniu jej do oczekiwań i wymagań uczniów? W końcu – kto powinien zająć się wdrażaniem zmian? O przyszłości edukacji rozmawiamy z doktorem nauk filozoficznych i ekspertem od analizy i kreowania trendów – Piotrem Wasylukiem.

Jak wyróżnić się na tle konkurencji? - sprawdzone sposoby dla każdego korepetytora

W dzisiejszym świecie korepetycje i zajęcia dodatkowe stały się powszechną praktyką. Bardzo dużo materiału wpisanego w program nauczania, braki i niedociągnięcia z lat poprzednich czy chęć pogłębienia wiedzy sprawiają, że wiele osób korzysta z korepetycji, wybierając pośród bogatej i różnorodnej oferty dostępnych zajęć. Jak wyróżnić się na tle konkurencji by oferowane zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Dlaczego warto założyć własną szkołę językową?

Prowadzenie szkoły językowej jest jak prowadzenie kampera: na początek trzeba zainwestować, wszystko jest nowe, trzeba nauczyć się poruszania po nowych ścieżkach. Ale też satysfakcja i możliwości, jakie dostajesz - nie równają się z żadną inną podróżą. Zapraszamy do artykułu, w którym opowiemy Ci, jak założyć szkołę językową.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
e-korepetycje.net
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023