Blog e-korepetycje.net: Artykuły
Kierunek: Chorwacja – polecane miejsca i ceny w Chorwacji
Jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w ostatnim czasie jest Chorwacja. Przyciągają do niej malownicze krajobrazy nadmorskie, góry, liczne wyspy, a także przepyszne jedzenie i sympatyczni gospodarze. W artykule prezentujemy najważniejsze informacje o tym kraju.
Sukcesy i wyzwania w pracy korepetytora - wywiad z Oleną Tarasovą, byłą prawniczką
Rozmawiamy z Oleną Tarasovą, która wcześniej pracowała jako prawniczka, ale odkryła w sobie pasję do nauczania i założyła swoją własną szkołę językową. Zapytaliśmy ją o wyzwania związane z nauczaniem i rozwój zawodowy.
Pasja, ciekawość i rozwój - wywiad z Ewą Drozd, lektorką języka angielskiego
Rozmawiamy z Ewą Drozd, doświadczoną lektorką języka angielskiego i założycielką szkoły językowej, na temat umiejętności niezbędnych do zostania korepetytorem oraz sposobów utrzymywania doskonałych relacji z klientami.
Z dietą na wakacjach (porady i materiały do druku)
Podróżowanie za granicę na diecie eliminacyjnej może być wyzwaniem, ale z odpowiednim planowaniem, komunikacją i korzystaniem z dostępnych narzędzi można skutecznie radzić sobie z tymi trudnościami. Wydrukuj przygotowane pliki, które pomogą Ci komunikować się za granicą np. restauracji.
Kierunek: Francja – co warto zobaczyć i jakie są ceny we Francji
Francja to popularny cel podróży, słynący z rozwiniętej kultury, sztuki i elegancji. Miejsce, w którym każdy może znaleźć coś dla ciała, jak i dla ducha. Tu zanurzysz się w zmysłowym świecie perfum, spróbujesz wykwintnych serów i doskonałych francuskich win. Zachwycisz się architekturą czy podejrzysz paryską modę.
Hello History, czyli rozmawiaj z kim chcesz
Hello History to nowa aplikacja dostępna na systemy iOS i Android, umożliwiająca interakcję z postaciami historycznymi oraz innymi ciekawymi osobistościami. W jaki sposób działa? Jakie są jej zastosowania w edukacji?
Jak utrzymać motywację do zajęć dodatkowych?
Motywacja — czym jest i jak ją utrzymać? Co nas blokuje, a co nas napędza? Zobacz, jak jako korepetytor, nauczyciel czy rodzic możesz motywować ucznia w dążeniu do celu. Sprawdź, co samemu możesz zrobić, żeby nie stracić zapału.
Odemnie czy ode mnie - jak piszemy?
W języku polskim istnieje wiele wyrazów i zwrotów, których poprawna pisownia może być problemem dla wielu osób. Jednym z takich wyrażeń jest "ode mnie". W niniejszym artykule wyjaśniamy, która forma jest poprawna i dlaczego.
Jak organizowane są kursy dla pracowników prezentujących różny poziom wiedzy?
Jak się okazuje organizacja kursów dla pracowników to wcale nie taki łatwy temat, szczególnie kiedy każdy z nich jest na różnym poziomie zaawansowania. Ma różne potrzeby i oczekiwania, a także... braki.
Jak sprawdzić zasięgi Twoich artykułów w Google?
Jeśli prowadzisz blog albo sprzedajesz materiały edukacyjne, z pewnością zależy Ci na jak największych zasięgach. Czy zwracasz jednak uwagę na to, ile osób odwiedza Twoją stronę WWW z Google? A może skupiasz się wyłącznie na działaniach w social mediach?
Wszystkie pomoce maturalne w jednym miejscu
Sprawdź spis materiałów ułatwiających powtórki do matury. Mamy nadzieję, że się Wam przydadzą.
Dziewczyną czy dziewczynom - jak piszemy?
Dzisiaj przyjrzymy się wyrażeniu, którego wymowa i pisownia jest przyczyną częstych błędów językowych. Dziewczyną czy dziewczynom? Który z tych wariantów jest prawidłowy? Pora rozwiązać ten problem.
Jak uczyć się kilku podobnych języków obcych naraz?
Nauka dwóch języków jednocześnie wydaje się nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeżeli pochodzą z jednej rodziny. Jest to wymagające czasowo i przede wszystkim organizacyjnie. Skąd wiedzieć, jak zrobić to w skuteczny sposób? Jak to zorganizować tak, aby się nie myliły?
Mi czy mnie - jak piszemy?
Wracamy do Was z popularnym cyklem dotyczącym poprawnej pisowni. Tym razem odpowiemy na pytanie “Jak piszemy: mi czy mnie?".
Jaką szkołę podstawową wybrać dla dziecka?
Wybór szkoły podstawowej dla dziecka to jedna z ważniejszych decyzji, przed jaką musimy stanąć. Nasza pociecha wkracza w inny etap samodzielności, a my w inny etap rodzicielstwa. Dlatego tak ważne jest, aby zrobić to mądrze, biorąc pod uwagę kilka znaczących aspektów.
Nieważne czy nie ważne - jak piszemy: razem czy osobno?
Często zastanawiamy się, czy powinniśmy napisać dane wyrażenie łącznie, czy oddzielnie. Nie zawsze możemy polegać na autokorekcie, ponieważ modyfikacja tekstu może prowadzić do błędów.