Matury pisemne na finiszu

Większość maturzystów ma już za sobą maraton z egzaminów pisemnych. Od 4 maja odbyły się już egzaminy z 15 przedmiotów zarówno na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Większość uczniów w ramach przedmiotu dodatkowego pisała egzamin z popularnych przedmiotów, których uczyli się w szkole: poza angielskim i matematyką (pisane na poziomie rozszerzonym jako przedmiot dodatkowy) maturzyści wybierali najczęściej geografię, biologię i wiedzę o społeczeństwie. Maturę można było jednak zdawać także z innych dziedzin: wśród nich z wiedzy o tańcu, języka łacińskiego i kultury antycznej, filozofii, historii muzyki i historii sztuki. Choć przedmioty te nie cieszą się dużą popularnością, co roku znajduje się grupa uczniów gotowych napisać z nich egzamin. W tym roku np. do egzaminu z historii sztuki podeszło około 2,8 tysiąca maturzystów a z filozofii prawie 700.

 

Co jeszcze czeka maturzystów?

 

 

W tym tygodniu napiszą oni egzaminy z rzadziej wybieranych języków: hiszpańskiego, włoskiego oraz francuskiego. Maturzyści napiszą także egzaminy z historii i informatyki. Ostatni dzień matur poświęcony będzie językom mniejszości narodowych a także egzaminom (matematyka, historia, geografia, biologia, chemia i fizyka) w języku obcym dla klas dwujęzycznych. Mogą do nich przystąpić absolwenci oddziałów dwujęzycznych, w których przedmioty te były nauczane w języku obcym nowożytnym.

 

e-korepetycje.net

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Odrabianie prac domowych – jak pomóc uczniowi, żeby nie zaszkodzić?

Znajdzie się wiele osób opowiadających się za zadawaniem prac domowych uczniom, jak i mnóstwo przeciwników tego stanowiska. Nie będziemy jednak roztrząsać tego zagadnienia i skupimy się nad tym, jak rodzice mogą wesprzeć swoje pociechy podczas odrabiania lekcji, ale w taki sposób, by pomóc, pokierować, podpowiedzieć, ale nie wyręczyć. Jak dokonać tego dzieła?

Kiedy powinno się powiedzieć uczniowi „dość”?

Jeżeli lubisz to, co robisz, nie przepracujesz ani jednego dnia – w tej dobrze znanej maksymie jest wiele prawdy. A Ty? Lubisz przekazywać wiedzę innym? Jeśli m.in. właśnie dlatego zostałeś korepetytorem, prowadzenie lekcji musi być dla Ciebie prawdziwą przyjemnością.  Co jednak w sytuacji, gdy współpraca z uczniem dostarcza Ci więcej frustracji niż radości? Kiedy powiedzieć „stop” i zakończyć współpracę z uczniem? Oto kilka sytuacji, w których warto rozważyć takie rozwiązanie.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Raport cen korepetycji 2023