Korepetytor jako ekspert – jak wykreować taki wizerunek?

Co sprawia, że uczniowie chcą zapisywać się na Twoje lekcje i wracać na nie? Dobra cena to nie wszystko. Kluczowa jest efektywność prowadzonych zajęć. A ona zależy w dużej mierze od tego, czy jesteś ekspertem w swojej dziedzinie. Aby czegoś uczyć, sam musisz bowiem znać temat „na wylot”. Tego oczekują Twoi klienci. Udowodnisz im to podczas samych lekcji. Jeśli jednak chcesz zwiększyć swoje szanse na pozyskanie nowych uczniów, zadbaj również o budowanie własnej marki. Zobacz, co zrobić, aby wykreować wizerunek eksperta online i offline.

Korepetytorzy, którzy cieszą się dobrą renomą, radzą sobie na rynku znacznie lepiej. A to dlatego, że:

  • łatwiej jest im pozyskać klientów – nie tylko z ogłoszenia czy z polecenia, ale także z uwagi na to, że są „znani w branży” jako specjaliści,
  • mogą ustalać wyższe stawki za lekcje – nawet jeśli wykraczają one znacząco poza średnią, uczniowie zaakceptują cenę, bo będą mieli pewność, że płacą za najwyższą jakość usług edukacyjnych.

Wniosek? Jeśli masz wiedzę i doświadczenie w dziedzinie, której uczysz – pokaż to skutecznie światu! Jak to zrobić? Oto kilka rozwiązań, które Ci w tym pomogą.

Prowadź bloga lub vloga eksperckiego

Blogi oraz vlogi to bardzo skuteczne narzędzie marketingowo-wizerunkowe, szczególnie przydatne w branży edukacyjnej. Zarówno w formie pisemnej, jak i filmowej możesz przygotowywać merytoryczne materiały poświęcone dziedzinie, która jest Twoją pasją (i pracą). Jak pomoże Ci to zbudować markę? Przede wszystkim udowodni, jak wiele wiesz o danym przedmiocie.

A jakie tematy omawiać? Dobrze sprawdzą się materiały poświęcone:

  • niuansom i mało znanym ciekawostkom z Twojego przedmiotu,
  • najczęściej powtarzającym się wątpliwościom uczniów – jeśli uda Ci się wyjaśnić trudne zagadnienie w przystępny sposób, na pewno zaskarbisz sobie sympatię i wyrobisz autorytet.

Pamiętaj, że wiarygodność takich wpisów wzmocni umieszczanie pod nimi bibliografii i sugestii dotyczących publikacji, które jeszcze bardziej pozwolą zgłębić temat.

Odpowiadaj na pytania na forach eksperckich

Wiele dziedzin, z zakresu których udzielane są korepetycje, to zagadnienia bardzo specjalistyczne. Mowa zwłaszcza o przedmiotach akademickich oraz bardziej „technicznych”. Z nimi są często związane bardzo rozbudowane społeczności internetowe – fora dyskusyjne poświęcone wąskiej tematyce. To miejsca, w których i Ty, jako ekspert w określonej dziedzinie, możesz znaleźć swoją niszę odbiorców. Zacznij wchodzić w dyskusję i odpowiadać na pytania użytkowników. Jeśli „sprawdzisz się” i wyrobisz sobie odpowiednią renomę, może się to przełożyć również na Twoją pozycję jako korepetytora.

Uczestnicz w spotkaniach branżowych…

Jesteś nauczycielem języków obcych, a w Twojej okolicy odbywa się konferencja poświęcona temu tematowi? Nawet jeśli wstęp na takie spotkanie nie jest bezpłatny, inwestycja w uczestnictwo może się dość szybko zwrócić. Na eventach tematycznych spotkasz pasjonatów Twojej dziedziny – nie tylko specjalistów, ale i tych, którzy są na początku swojej drogi. Zyskasz więc szansę na zaprezentowanie się i wręczenie wizytówek. Pamiętaj, aby na takich szkoleniach, warsztatach czy konferencjach stworzyć sobie szansę do zabrania głosu publicznie – jeśli nie jako prelegent, to przynajmniej jako żywy uczestnik głównej dyskusji. Daj się zobaczyć!

… lub je organizuj

To rozwiązanie dla osób, które już wypracowały sobie dość solidną pozycję w branży, ale… chcą pójść o krok dalej. Masz do zaoferowania coś innowacyjnego i nietuzinkowego – np. autorski system nauki, którym chciałbyś się podzielić? Rozważ samodzielną organizację spotkania eksperckiego dla szerszego grona uczestników. Może być ono darmowe lub wiązać się z niewielką opłatą wstępną dla uczestników (opcja dla osób o choć niewielkim poziomie rozpoznawalności). Ile wyniesie inwestycja? To najczęściej kwestia rezerwacji sali konferencyjnej na kilka godzin (orientacyjnie – kilkaset złotych, w zależności od lokalizacji i zakresu obsługi) oraz kosztów promocji eventu. Możesz się reklamować w Sieci – również za pośrednictwem innych kanałów, którymi komunikujesz się z odbiorcami standardowo.

Publikuj artykuły eksperckie i naukowe

Blog i vlog, o których wspomniano już wcześniej, to bardziej „rozrywkowe” formy komunikacji z odbiorcą. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje nazwisko było kojarzone z wiedzą ekspercką z najwyższej półki, pomyśl o publikacjach branżowych. Gdzie? Dobrym pomysłem jest wysyłanie artykułów do prasy oraz portali branżowych. Możesz również rozważyć uczestnictwo w konferencjach naukowych i przygotowywanie materiałów do publikacji pokonferencyjnych. To ponownie może się wiązać z kosztami i jest rozwiązaniem dla absolutnych profesjonalistów, ale jest świetnym argumentem, który pozwala pozyskać wymagających klientów.

I na koniec najważniejsze: masz osiągnięcia naukowe? Uzyskałeś tytuł doktora lub wyższy? Możesz pochwalić się certyfikatami branżowymi, które potwierdzają Twój poziom umiejętności? Wyeksponuj to – czy to na stronie internetowej, czy też w ogłoszeniu z informacją o lekcjach. Inaczej nikt nie dowie się o tym, jak wysokie są Twoje kwalifikacje i… tylko na tym stracisz.

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

Ranking najlepszych liceów i techników 2018

Po raz drugi z rzędu portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl przy współpracy z portalem e-korepetycje.net stworzył ranking najlepszych liceów i techników z osiemnastu miast wojewódzkich na terenie naszego kraju. Dzięki przygotowanemu przez portal zestawieniu możemy dowiedzieć się jaki poziom prezentuje dana szkoła na tle innych placówek.

Czy jesteśmy gotowi na ponowne zamknięcie szkół?

Szkoły ponadpodstawowe i uczelnie wyższe zostają zamknięte. Czy podczas drugiej fali zachorowań jesteśmy gotowi na przejście na edukację zdalną? Czy uczniowie będą posiłkowali się wsparciem korepetytorów? Czy zatem nauka u prywatnego nauczyciela zdrożeje?

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024