Co zaproponować uczniom na nowy rok szkolny?

Chociaż mamy wakacje w pełni, Ty jako korepetytor doskonale wiesz, że kilka kolejnych tygodni upłynie bardzo szybko, a wrzesień zbliża się wielkimi krokami. A skoro tak, już teraz warto pomyśleć o kolejnym roku szkolnym. Twoja konkurencja na pewno nie śpi. Dlatego musisz znaleźć sposób, aby wyróżnić się na tle innych. Wbrew pozorom obniżanie cen za lekcje nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zobacz, co zaproponować uczniom, aby wrócili do Ciebie we wrześniu.

Być może masz grupę stałych klientów – takich, którzy pracują z Tobą od kilku lat. Jeśli właśnie tak jest – świetnie. To Twoja baza dla zapewnienia sobie stałych przychodów na odpowiednim poziomie. Pamiętaj jednak, że uczniowie mogą Cię zaskoczyć. Część z nich może zrezygnować z kontynuowania lekcji lub zmniejszyć ich liczbę. Na pewno są też tacy, którzy po prostu zakończyli jakiś etap edukacji i już nie potrzebują Twojej pomocy. A skoro tak, bez wątpienia będziesz potrzebować nowych. W związku z tym warto przygotować dla nich atrakcyjną ofertę.

Co sprawia, że uczniowie wybierają tę, a nie inną ofertę korepetycji?

Na decyzję związaną z wyborem korepetytora ma oczywiście wpływ wiele czynników. Na część z nich, choćby takich jak miasto, w którym udzielasz lekcji, masz niewielki wpływ (choć korepetycje online to coraz popularniejszy trend). Ale już sposób, w jaki przygotujesz swoją ofertę, leży wyłącznie w Twoich rękach. W ten sposób możesz przekonać do siebie potencjalnego klienta.

Pomóc mogą:

  • nietuzinkowa oferta – unikalna na tle tego, co proponują pozostali korepetytorzy,

  • atrakcyjne opcje płatności – i wcale nie chodzi o obniżenie cen!

A jak przełożyć te założenia z teorii na praktykę?

Czy możesz zaproponować uczniom coś, czego inni korepetytorzy nie zapewniają?

Lekcje on-line, elastyczny terminarz zajęć… to wszystko już było i Twoja konkurencja o tym wie. Postaraj się jednak wyjść poza schematy i…

  1. zaoferuj nową formułę lekcji

Jak wyglądają Twoje lekcje? Czy polegają na pomaganiu uczniom w bieżących zadaniach realizowanych w programie szkolnym? A może realizujesz własny plan dydaktyczny? Zastanów się, czy możesz zrobić coś, aby zajęcia stały się bardziej atrakcyjne i angażujące dla uczniów. Może dobrym pomysłem będzie:

  • większe wykorzystanie materiałów multimedialnych – np. przy nauce języków obcych, ale i innych przedmiotów możesz wykorzystać nagrania popularnonaukowe z YouTube jako punkt odniesienia do dyskusji / wprowadzenie / pracę domową,

  • zaoferowanie krótszych lekcji – zaproponuj np. zajęcia „dla zabieganych” / powtórkowe, które potrwają 15-30 min. Mogą być uzupełnieniem dla tych dłuższych (45-60 min) i pozwolą utrwalić wcześniej przyswojony materiał,

  • wprowadzenie zajęć praktycznych – mogą one być doskonałym urozmaiceniem lekcji przedmiotów ścisłych (np. fizyki).

  1. ułatw rezerwację zajęć

Jeśli przygotowujesz ofertę jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego i chcesz rozpocząć pracę w pierwszych tygodniach września, pozwól uczniom zarezerwować Twoje lekcje on-line. To ułatwi życie Tobie i im oraz sprawi, że łatwiej opracujesz tygodniowy plan zajęć.

Możesz np. utworzyć specjalny kalendarz Google, do którego dasz dostęp przyszłym uczniom – tak, aby mogli sprawdzić, kiedy możesz prowadzić lekcje (oznacz czas, który planujesz na nie poświęcić) i zapisać się na nie. Dołącz link do kalendarza do wiadomości wysyłanej do ucznia i uprość rezerwację miejsca.

  1. przygotuj atrakcyjne rozwiązania finansowe

… ale tak, abyś na tym nie stracił. Pamiętaj: Twoim celem jest zwiększenie atrakcyjności oferty dla ucznia – tak, abyś zyskał grupę stałych klientów, którzy zapewnią Ci przychody na akceptowalnym poziomie. Możesz zaoferować:

  • zajęcia grupowe – np. dla grup 2-3 osobowych. To dobre rozwiązanie, jeśli np. uczysz kilkoro dzieci chodzących do tej samej klasy lub grupę przyjaciół (pod warunkiem, że mają podobny poziom umiejętności). Każdy z uczestników zapłaci za taką lekcję np. 30% mniej, ale Ty zarobisz więcej za godzinę pracy,

  • pakiety lekcyjne – a więc np. 10-15% zniżkę przy wykupieniu i zapłaceniu z góry za pakiet czterech, ośmiu czy dziesięciu lekcji. Dzięki temu rozwiązaniu uczeń zaoszczędzi (przez co chętniej skorzysta z Twojej oferty), a Ty będziesz mieć pewny przychód,

  • program poleceń – który zachęci uczniów do promocji Twoich lekcji, bo np. za każdego ucznia pozyskanego z ich rekomendacji osoba polecająca otrzyma stałą zniżkę na lekcje lub pakiet zajęć gratis,

  • krótsze lekcje – wspomniane zajęcia 15-30-minutowe mogą być szansą na szybki, dodatkowy zarobek. Upewnij się jednak, że będziesz za nie pobierać stawkę o ok. 15-20% wyższą (w przeliczeniu na godzinową) niż za lekcje godzinne. Dzięki temu zyskasz i Ty, i uczeń.

Pamiętaj też, że dodatkowym argumentem, który może przemówić za wybraniem Ciebie, a nie innego korepetytora, będą Twoje kwalifikacje. Jeśli w okresie wakacji masz więcej czasu niż zazwyczaj – spożytkuj go właśnie na samorozwój. Być może ukończysz dodatkowy kurs lub przeczytasz książkę o nowych metodach dydaktycznych. Dzięki temu zwiększysz atrakcyjność lekcji i poprawisz swoją popularność jako korepetytor.

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego pozostało tylko kilka tygodni. Spożytkuj je rozsądnie, by być gotowym na wyzwania, które są tuż przed Tobą.

 

Te artykuły też mogą Ci się spodobać

50 popularnych błędów w języku hiszpańskim

Obszerne opracowanie na temat 50 popularnych błędów w języku hiszpańskim, wraz z ich objaśnieniem.

Wydaliśmy nowy e-book o zawodzie korepetytora

„Zawód: Korepetytor”, to pierwsza w Polsce publikacja przeznaczona w całości branży korepetytorskiej i doskonale spełniająca potrzeby tej grupy. To kompendium wiedzy, które pomoże korepetytorom usystematyzować wiedzę z zakresu organizacji, marketingu, ekonomii oraz prawa, a dzięki temu stać się bardziej konkurencyjnym na rynku i zarabiać więcej na korepetycjach.

Dodaj ogłoszenie
Najpopularniejsze artykuły
10 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych

Znajomość języka obcego jest praktycznie niezbędna w dzisiejszym świecie. W poniższym tekście przedstawimy Wam 10 aplikacji mobilnych, które umożliwiają naukę różnych języków obcych.

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki?

Jakie książki wybrać, aby dobrze przygotować się do matury z matematyki? Ciężko na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ na rynku jest bardzo dużo pozycji. Przedstawiamy subiektywną listę od naszego korepetytora.

Matura ustna z angielskiego - przydatne zwroty

Zebraliśmy zwroty z języka angielskiego, które musisz znać przed egzaminem ustnym.

Baza testów
Marketing internetowy w edukacji
Pobierz darmowe ebooki
i zapisz się na newsletter.
e-book




Raport cen korepetycji 2024