O mnie
Nazywam się Jan Masztalerz i stworzyłem BioOptimę, by dzielić się z Tobą biologią na najwyższym możliwym poziomie.
Co robię na co dzień?
Od 2022. roku studiuję na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, a wraz z rozpoczęciem edukacji na uczelni dołączyłem zespołu Laboratorium Cytobiologii Nowotworów przy Zakładzie i Katedrze Histologii i Embriologii, w którym prowadzimy badania nad potencjalnymi terapiami przeciwnowotworowymi. Ponadto jestem członkiem Koła Naukowego Onkologii Multidyscyplinarnej „Onkosfera” przy Narodowym Instytucie Onkologii, w którym szkolę się przede wszystkim w zakresie badań klinicznych. Od 2020. roku uczę biologii na każdym poziomie - szkolnym, maturalnym i olimpijskim. Tworzę własne zadania, a te pochodzące z matur i olimpiad skrupulatnie analizuję pod kątem merytorycznym.
Mój rozwój naukowy
Biologia zafascynowała mnie jeszcze w gimnazjum podczas przygotowań do Konkursu Kuratoryjnego z biologii. Już wtedy czułem, że jest ona czymś więcej niż suchym tekstem w podręczniku, a złożoną siecią rozmaitych połączeń, które należy poznawać, odkrywać i starać się zrozumieć. Ambicja laureata Konkursu powiodła mnie do jednego z najlepszych polskich liceów - do warszawskiego Staszica. To w nim poczułem zapał dydaktyczny, który objawił się częstym prowadzeniem wykładów w ramach koła biologicznego oraz konsultacji maturalnych. Okres liceum obfitował w sukcesy, takie jak tytuł finalisty 50. Olimpiady Biologicznej, finalisty Olimpiady Wiedzy o Mózgu oraz srebrnego medalisty British Biology Olympiad. Równolegle byłem członkiem Koła Naukowego Biologii Molekularnej UW, dzięki któremu mogłem systematycznie edukować się w zakresie biologii na poziomie molekularnym. Odkryłem wtedy swoje zainteresowanie onkologią w ujęciu molekularnym, która stała się motywem przewodnim mojej pasji naukowej aż do dzisiaj.
Studia
Wraz z rozpoczęciem studiów na kierunku lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dołączyłem do Studenckiego Koła Naukowego HESA przy Katedrze i Zakładzie Histologii i Embriologii WUM. Jestem częścią zespołu badającego wpływ innowacyjnego związku złota na komórki raka okrężnicy. Staramy się poznać, jak oddziałuje na poszczególne szlaki wewnątrzkomórkowe i określić, czy ma potencjał jako lek przeciwnowotworowy. Jestem także członkiem Studenckiego Koła Naukowego Onkologii Multidyscyplinarnej “Onkosfera” przy Narodowym Instytucie Onkologii. Dzięki niemu mogę poznawać tajniki badań klinicznych nad nowymi terapiami przeciwko mięsakom.
Moim największym osiągnięciem na pierwszym roku studiów było zajęcie III miejsca w sesji ustnej prac przeglądowych podczas konferencji Studenckie Onkoforum 2023, na której zaprezentowałem pracę pod tytułem: “Homeostaza białkowa komórki jako cel łączonych terapii przeciwnowotworowych raka okrężnicy”. Rok akademicki zwieńczyłem uzyskaniem grantu studenckiego na zaplanowane przeze mnie badania nad synergiami chemioterapeutyków: “Ocena wpływu kombinacji bortezomibu z nowym związkiem złota (III) TGS121 na proteostazę komórek raka okrężnicy.”, które będę realizował na przełomie 2023. i 2024. roku.
Pisząc te słowa we wrześniu 2023. roku, cały czas czynnie działam w Laboratorium Cytobiologii Nowotworów. Wszelkie postępy w moim rozwoju naukowym będę aktualizował na bieżąco.
Udzielam korepetycji
- 60 zł / 60 min
Napisz do użytkownika
Ostatnie opinie
Użytkownik nie otrzymał jeszcze żadnej opinii.