Daniel Kalinowski
5,0/510 opiniiDla użytkownika Daniel Kalinowski
O mnie
Nazywam się Daniel Kalinowski i jestem doktorem nauk biologicznych.
W 2017 r. ukończyłem studia licencjackie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, następnie w 2019 r. studia magisterskie na ww. uniwersytecie. W trakcie studiów prowadziłam badania w Katedrze Histologii i Embriologii Człowieka na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM. Tematem mojej pracy licencjackiej było „Opracowanie procedury transfekcji in vitro komórek raka nerki Caki-2 oligonukleotydami miRNA”, natomiast tytuł mojej pracy magisterskiej brzmiał następująco „Ekspresja krótkiej i długiej izoformy PLAGL1 w prawidłowych i zmienionych nowotworowo tkankach nerki oraz liniach komórkowych raka”. Obie prace miały charakter eksperymentalny i wymagały zastosowania takich technik jak hodowle in vitro linii komórek nowotworowych, transfekcja komórek miRNA (tj. metodą lipofekcji), izolacja kwasów nukleinowych, odwrotna transkrypcja RNA i real-time PCR (sonda Taq-Man, multipleks qPCR). Podczas studiów, od 1 października do 31 grudnia 2017 r. byłem stypendystą w projekcie badawczym z Narodowego Centrum Nauki pt. „Funkcjonalna charakterystyka MiR92b-3p jako potencjalnego czynnika terapeutycznego w leczeniu uszkodzenia wątroby u ryb”, o decyzji nr. 2016/21/B/NZ9/03566. Do moich obowiązków należało m.in. prowadzenie hodowli in vitro rybich hepatocytów, izolacja kwasów nukleinowych, procedowanie odwrotnej transkrypcji RNA oraz real-time PCR.
Po ukończeniu studiów, od 1 października 2019 r. do 28 kwietnia 2023 r. byłem doktorantem Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Swoje badania prowadziłem wykorzystując techniki barwień immunofluorescencyjnych i immunoenzymatycznych, a także mikroskopową wizualizację komórek nerwowych. W swoich badaniach wykorzystywałem również zautomatyzowaną analizę skanów liniowych oraz bioinformatyczną analizę danych. Moją rozprawę doktorską pt. „Zaburzenia lękowe a estrogeny – badania u myszy z deficytem receptora estrogenowego beta” obroniłem 15 września 2023 r., uzyskując stopień naukowy doktora nauk biologicznych
Co więcej, w trakcie realizacji swego doktoratu, od 1 października do 13 listopada 2020 r. miałem przyjemność uczestniczyć w stażu naukowym zrealizowanym w Instytucie Rozrodu Zwierząt
i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie w Zespole Biologii Regeneracyjnej kierowanym przez panią prof. dr hab. n. med. Barbarę Gawrońską–Kozak. Podczas tego stażu samodzielnie przeprowadziłem procedury badawcze mające na celu porównanie zdolności fibroblastów skóry wyizolowanych od myszy nowo narodzonych (dzień 1-3) i dorosłych (2-4-miesięczne) do różnicowania się w kierunku komórek tłuszczowych (adipocytów) w hodowli in vitro. Ponadto miałem możliwość samodzielnego przeprowadzenia izolacji i pomiaru jakościowego oraz ilościowego materiału genetycznego tj. RNA, przygotowanie i przeprowadzenie barwienia tkanek skóry metodą histochemiczną, założenia pierwotnej hodowli in vitro, a także wszelkich czynności badawczych mających na celu wyhodowanie komórek w hodowli in vitro. Ponadto wziąłem również udział w innych pracach niniejszego zespołu badawczego tj.: transdukcji komórek hodowlanych adenowirusami i lentiwirusami; przygotowanie i przeprowadzenie testu ELISA; przygotowanie i przeprowadzenie badania białek metodą Western blot; przygotowanie i przeprowadzenie badania jakościowego i ilościowego materiału genetycznego; przygotowanie i przeprowadzenie barwienia tkanek metodą immunohistochemiczną.
Od 2019 do 2022 prowadziłem zajęcia dydaktyczne na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie na kierunku biologia, biotechnologia i mikrobiologia z przedmiotów tj. Anatomia funkcjonalna człowieka, Mózg a zachowanie, Pracownia immunohistochemia, Mikroskopia fluorescencyjna, Techniki immunoenzymatyczne, a także na kierunku Zwierzęta w rekreacji, edukacji i terapii przedmiot tj. Anatomię człowieka i zwierząt. Od listopada 2020 do września 2023 roku pełniłem funkcję Przewodniczącego Koła Naukowego NEURON na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie.
Od 2017 roku do chwili obecnej, aktywnie udzielam korepetycji z biologii uczniom szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jedna z moich uczennic uzyskała tytuł laureatki konkursu biologicznego 2019.
Napisz do użytkownika
Ostatnie opinie
wystawiono opinii: 10
Jestem zadowolona z zajęć z Panem Danielem, zdobyłam dużo wiedzy, a Pan Daniel zawsze bardzo dobrze tłumaczy niejasne dla mnie tematy. Polecam!!
Jestem zadowolona z podjęcia współpracy z Panem Danielem, zdobyłam dużo nowej wiedzy i nieco inaczej spojrzałam na biologię, polecam!
Zachęcam każdego do podjęcia współpracy z Panem Danielem, jest osobą bardzo merytoryczną, rzetelną i podchodzącą do swojej pracy z dużą pasją. Zajęcia przebiegają w niezwykle miłej - przede wszystkim, nie stresogennej - atmosferze.
Polecam! ; D Podoba mi się podejście do ucznia i sposób tłumaczenia. Na zajęciach dostaję "wejściówkę" co jest bardzo fajnym pomysłem na sprawdzenie tego czy się dobrze nauczyłam materiału. Mogę zadawać pytania i dostaję obrazową odpowiedź co też ułatwia zrozumienie nawet trudnego tematu. Forma zajęć taka jak sobie uczeń życzy - czy to forma lekcji omawiającej materiał, czy też przerabianie zadań maturalnych. Chodziłam do różnych korepetytorów, więc szczerze mogę polecić zajęcia z Panem Danielem bo jest wymagającym nauczycielem. : ))
Warunki i formę prowadzenia zajęć można swobodnie ustalić z Panem Danielem, co zapobiega zbędnej utracie czasu i pozwala na skupeniu się tylko na najpotrzebniejszych rzeczach. Atmosfera jest miła i bezstresowa. Pan Daniel jest wyrozumiały i zawsze pozwala dopytać, gdy coś jest niezrozumiałe. Na zajęciach można dowiedzieć się dodatkowych informacji z zakresu materiału, który Pan Daniel przerabiał na własnych studiach. Efektów pomocy w przygotowaniu do matury dowiemy się po jej przeprowadzeniu.
Zajęcia z Panem Danielem to czysta przyjemność. Przebiegają w miłej atmosferze, dzięki czemu nie wstydziłam się pytać ani udzielać odpowiedzi. Często opowiadał różne ciekawostki związane z akurat omawianym tematem. Jest kopalnią wiedzy z biologii i na zajęciach na pewno nie można się nudzić. Poprawiałam maturę pierwszy raz i dopiero pod okiem Pana Daniela udało mi się uzyskać wynik kwalifikujący na wymarzone studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu na kierunek lekarski. Zajęcia z Panem dały mi swobodę operowania materiałem, łączenia różnych pojęć co bardzo ugruntowało moją wiedzę. Pan Daniel kładzie duży nacisk na rozwiązywanie zadań, co zawsze sprawiało mi trudność - walka z kluczem. Szczerze polecam :)
Dzięki Panu Danielowi pokochałam biologię! Świetnie przygotowuje się do zajęć i konkretnie omawia tematy:)
Pan Daniel udzielał korepetycji mojej córce w bieżącym roku szkolnym. Był zawsze przygotowany do zajęć a materiał omawiał w bardzo konkretny, zrozumiały sposób. Polecam.
Bardzo profesjonalne podejście do ucznia. Dużo materiałów dodatkowych. Cieszę się, że syn uczęszcza na zajęcia z Panem Danielem. Oceny z biologii się poprawiły. Ocena celująca z pracy klasowej z genetyki! Polecam z czystym sumieniem.
Dzięki Panu Danielowi mój syn załapał podstawy genetyki, której nikt inny nie mógł mu wytłumaczyć. Pan Daniel ma nie tylko ma dobre podejście do uczniów ale również fachową wiedzę oraz stosowne pomoce dydaktyczne tj. tablicę dzięki czemu nauka jest jeszcze bardziej efektywna.Na pewno będziemy kontynuować naukę u Pana Daniela.
Iwona